Windows 11: Microsoft kombinuje z paskiem zadań

Windows 11: Microsoft kombinuje z paskiem zadań

Pasek zadań w Windows 11
Pasek zadań w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
07.09.2022 15:15

Microsoft po raz kolejny skupia się na pasku zadań Windowsa 11, tuż przed premierą stabilnego wydania 22H2. Zmiany można dostrzec w testowych wersjach systemu dostępnych w ramach programu Insider.

O zmianach pisze Windows Latest i zwraca uwagę, że dotyczą głównie wyglądu i zachowania ikon w prawej części paska. Microsoft wdrożył tu zaokrąglone rogi typowe dla elementów interfejsu w Windows 11, dzięki czemu całość wygląda bardziej spójnie. To istotne, zwłaszcza po niedawnej głośnej opinii byłego projektanta Office'a, który powiedział wprost, że w obecnym kształcie Windows 11 nie przypomina flagowego produktu, a powinien - zwłaszcza jego pasek zadań i Menu Start.

Windows Latest podaje, że nieużywane ikony w zasobniku paska zadań można też teraz całkowicie ukryć, co sugerowałoby, że jest to krok w stronę zapowiadanego uproszczenia interfejsu tak, by był odpowiedni także dla tabletów. Opcję tę można aktywować z poziomu ustawień Windowsa 11.

Wówczas z paska zadań zniknie "strzałka" do dodatkowego menu, a w parze z możliwością wyłączenia pozostałych ikon, co znamy z preferencji od dawna, pozwoli uprościć ikony paska zadań na przykład tylko do zegara, statusu Wi-Fi czy ładowania akumulatora. W przypadku części użytkowników niezainteresowanych wykorzystywaniem tego typu skrótów do aplikacji, może się to okazać świetną opcją pozwalającą uprościć pasek zadań, ograniczając ikony w zasobniku do niezbędnego minimum.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)