Windows 11: Microsoft kombinuje z paskiem zadań

Pasek zadań w Windows 11
Pasek zadań w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

07.09.2022 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft po raz kolejny skupia się na pasku zadań Windowsa 11, tuż przed premierą stabilnego wydania 22H2. Zmiany można dostrzec w testowych wersjach systemu dostępnych w ramach programu Insider.

O zmianach pisze Windows Latest i zwraca uwagę, że dotyczą głównie wyglądu i zachowania ikon w prawej części paska. Microsoft wdrożył tu zaokrąglone rogi typowe dla elementów interfejsu w Windows 11, dzięki czemu całość wygląda bardziej spójnie. To istotne, zwłaszcza po niedawnej głośnej opinii byłego projektanta Office'a, który powiedział wprost, że w obecnym kształcie Windows 11 nie przypomina flagowego produktu, a powinien - zwłaszcza jego pasek zadań i Menu Start.

Windows Latest podaje, że nieużywane ikony w zasobniku paska zadań można też teraz całkowicie ukryć, co sugerowałoby, że jest to krok w stronę zapowiadanego uproszczenia interfejsu tak, by był odpowiedni także dla tabletów. Opcję tę można aktywować z poziomu ustawień Windowsa 11.

Wówczas z paska zadań zniknie "strzałka" do dodatkowego menu, a w parze z możliwością wyłączenia pozostałych ikon, co znamy z preferencji od dawna, pozwoli uprościć ikony paska zadań na przykład tylko do zegara, statusu Wi-Fi czy ładowania akumulatora. W przypadku części użytkowników niezainteresowanych wykorzystywaniem tego typu skrótów do aplikacji, może się to okazać świetną opcją pozwalającą uprościć pasek zadań, ograniczając ikony w zasobniku do niezbędnego minimum.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)