Windows 8 z obsługą USB 3.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Na swoim blogu Microsoft potwierdził, że Windows 8 będzie obsługiwać standard USB 3.0. Przedstawił także szczegóły prac.

Standard USB zawitał do systemu Microsoftu wraz z Windows 95 OSR2, obsługiwana była wersja 1.1. Wsparcie dla USB 2.0 pojawiło się wraz z Windows XP SP1. Rozwój stosu USB następował ewolucyjnie. Jednak, gdy Microsoft podjął decyzję o rozszerzeniu obsługi USB także o wersję 3.0, rozważano czy nie przepisać stosu USB na nowo. W końcu zdecydowano, że za kontrolery USB 2.0 i starsze będzie odpowiedzialny istniejący stos, natomiast dla kontrolerów USB 3.0 napisany zostanie nowy. W czasie prac nad nowym stosem, Microsoft posiłkował się specjalnie stworzonymi urządzeniami wirtualnymi oraz rozbudowanymi diagramami. Powstało nawet narzędzie generujące kod źródłowy z diagramów Visio. Potem rozpoczęto testy z użyciem fizycznego sprzętu. Ponieważ obecnie jest na świecie 10 miliardów urządzeń USB, postanowiono pogrupować je i opracować mały, ale reprezentatywny ich podzbiór. W ten sposób wybrano ok. 1000 urządzeń do dalszych testów. Microsoft opracował też własne testowe urządzenie, symulujące zachowania wielu innych urządzeń. Jego schemat opracowano z wykorzystaniem zaawansowanego narzędzia projektowego jakim jest MS Paint.

Choć urządzeń obsługujących USB 3.0 jest nadal mało, Microsoft spodziewa się, że ich popularność gwałtownie wzrośnie w ciągu następnych 2 lat. Jest też prawdopodobne, że stos USB 3.0 znajdzie się w dodatku SP2 dla Windows 7.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję