reklama

Windows 8.1 gotowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Microsoft rzutem na taśmę zdążył z dotrzymaniem obiecanego terminu i oficjalnie ogłosił dziś ukończenie prac nad Windows 8.1 oraz Windows 8.1 RT. Oznacza to, że system osiągnął status RTM (release to manufacturing) i został wysłany do producentów sprzętu, by mieli czas przygotować nowe urządzenia, które trafią na rynek jeszcze przed tegorocznymi świętami.

Zazwyczaj po osiągnięciu fazy RTM Microsoft udostępniał system programistom, by mieli czas przetestować i w razie potrzeby dopracować swoje aplikacje. Tym razem tak się nie stanie — zarówno członkowie TechNetu, jak i MSDN, muszą na równi z typowymi użytkownikami zaczekać do momentu premiery Windows 8.1. Czasy się zmieniły […]. Musieliśmy więc dostosować harmonogram i sposób produkcji systemu do oczekiwań klientów. […] W tej chwili nasi partnerzy przygotowują nowe urządzenia, my natomiast kontynuujemy współpracę z nimi i nanosimy jeszcze ostatnie szlify, by upewnić się, że wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik przed premierą — wyjaśnia Antoine Leblond z Microsoftu.

Choć jednak koncern wstrzymuje się z udostępnieniem systemu do zaplanowanej na 18 października premiery (dzień wcześniej aktualizacja pojawi się w Sklepie Windows), może mu się to nie udać. W Internecie bowiem krąży już Windows 8.1 Enterprise x64 Build 9600 w języku chińskim uproszczonym, więc przeciek innych wersji jest zapewne tylko kwestią czasu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić