Windows 8.1 Update 1 — obowiązkowa aktualizacja dziś zaczyna pojawiać się w Windows Update

Windows 8.1 Update 1 — obowiązkowa aktualizacja dziś zaczyna pojawiać się w Windows Update

08.04.2014 12:29, aktual.: 08.04.2014 22:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dziś, za pośrednictwem Windows Update, Microsoft dostarcza do użytkowników najnowszych „okienek” aktualizację Windows 8.1 Update 1. Proces ten potrwa kilka tygodni, należy więc uzbroić się w cierpliwość. W przeciwieństwie do Windows 8.1, dostępnego za darmo w Windows Store i opcjonalnego dla użytkowników Windows 8, Update 1 jest obowiązkowy — bez niego nie zainstalujemy żadnej z kolejnych aktualizacji.

Aby móc zainstalować Update 1, użytkownik musi pobrać najpierw marcową aktualizację KB2919442 w Windows Update. Update 1 będzie widoczna jako KB2919355.

Introducing the Windows 8.1 Update

O zmianach, jakie czekają na użytkowników w Update 1, Microsoft informował na bieżąco na swoich blogach, nie będzie więc zaskoczenia. Niektórzy użytkownicy zdołali nawet pobrać aktualizację, gdyż przez krótki czas była dostępna przez pomyłkę. Zmiany widoczne gołym okiem obejmują między innymi domyślne uruchamianie systemu z Pulpitem, a nie z ekranem Start, o ile urządzenie nie jest tabletem. Jeśli przejdziemy na ekran startowy, znajdziemy na nim przyciski umożliwiające przejście do wyszukiwania (jeśli ktoś jeszcze nie oswoił się z możliwością pisania od razu na ekranie Start) i (w końcu) szybkie i łatwe wyłączenie bądź uśpienie systemu. Użytkownikom myszek maja pomóc menu kontekstowe, które można uruchomić z poziomu wybranych kafelków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wśród kafelków pojawi się także grupa z popularnymi miejscami, do których mogą chcieć udać się użytkownicy, jak Ustawienia, Dokumenty, Obrazki czy Ten Komputer — zmiana ta widoczna będzie tylko na nowych kontach. Ponadto, pod kafelkami widoczna będzie informacja o nowych aplikacjach, będą one także specjalnie oznaczone na liście. Sama lista powinna być czytelniejsza, wprowadza także możliwość zmniejszenia ikonek, jeśli na liście ma zmieścić się kilkadziesiąt pozycji. Ciekawie zapowiada się integracja aplikacji Modern z Pulpitem — nie tylko będzie można przypiąć je do Paska zadań, aby szybciej je uruchomić, ale też wszystkie uruchomione aplikacje będą tam widoczne, jeśli wybrana zostanie odpowiednia opcja w ustawieniach. Aplikacje zyskały także przyciski umożliwiające ich minimalizację oraz zamknięcie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To oczywiście nie koniec zmian. Nie mogło obejść się bez zmiany nazwy SkyDrive na OneDrive, poprawek klawiatury (można na stałe przypiąć ją do ekranu, jeśli na przykład pracujemy w edytorze tekstu na tablecie) i w końcu będzie można łatwo usunąć z pamięci niepotrzebne już hasło do sieci WiFi. Widać, że Microsoft posłuchał użytkowników.

Aktualizacja, 08 kwietnia 2014. 22:10

Opublikowaliśmy krótki poradnik instalacji Windows 8.1 Update, zarówno automatycznie poprzez usługę Windows Update jak i ręcznie za pośrednictwem udostępnionych plików instalacyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (317)
Zobacz także