Długo oczekiwana mała aktualizacja dla Windows 8.1 Update 1

Długo oczekiwana mała aktualizacja dla Windows 8.1 Update 1
Łukasz Serafin

12.08.2014 23:07, aktual.: 14.08.2014 23:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj ukazał się następny zbiór poprawek do systemu Windows 8.1 Update 1. Jak niedawno informowaliśmy nie jest to kolejna większa aktualizacja „okienek”, analogiczna do poprzedniej zbiorczej aktualizacji Windows 8.1 Update 1.

Zgodnie z aktualną polityką aktualizacji systemów z rodziny Windows, teraz co każdy drugi wtorek miesiąca regularnie będziemy otrzymywać mniejszy zestaw nowości. Jak niedawno mogliśmy przeczytać na oficjalnym blogu, Microsoft nie planował wydania aktualizacji Windows 8.1 Update 2. O ile sposób wydawania poprawek się zmienił, a przyszłe „Aktualizacyjne Wtorki” będą cyklicznie co miesiąc pojawiać się w Windows Update oraz innych kanałach dystrybucji, o tyle sama najnowsza aktualizacja, według oficjalnych informacji, nie wnosi kluczowych zmian do systemu.

Obraz

Aktualizacja może nie być jeszcze dostępna dla wszystkich zainteresowanych poprzez kanał dystrybucji Windows Update, jednakże w Centrum Pobierania możemy już ją znaleźć w wersjach dla obu architektur sprzętowych(x86, x86-64). Wraz z oczekiwanymi aktualizacjami (które są opcjonalne), pojawiły się również aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa. To 13 poprawek plus jedna opcjonalna. W sumie daje to 16 aktualizacji, z czego 3 są opcjonalne, a 13 oznaczonych jako ważne.Tym niemniej postanowiliśmy sprawdzić dla Was, jak przebiegł proces aktualizacji i jakie zmiany wnosi ona do systemu.

Dwie główne opcjonalne aktualizacje zainstalowaliśmy z Centrum Pobierania, nie czekając na oficjalne pojawienie się ich w Windows Update. Są one oznaczone numerami KB2975719 i KB2990532, o łącznej wielkości 171 MB. Wprowadzają zmiany takie jak: dodatkowe ustawienia w panelu kontroli gładzika, które pozwolą pozostawić gładzik aktywnym po podłączeniu myszki, dopuścić symulację kliknięcia prawego przycisku i umożliwić przeciąganie zawartości okna przez podwójne stuknięcie, zbiór nowych interfejsów programowania, które pozwolą zamienić urządzenia z Windows w odbiorniki standardu Miracast, a także ułatwienie procesu logowania się do witryn SharePoint Online – teraz wystarczyć ma jednokrotne podanie hasła.

Obraz

Sam proces instalacji przebiegł prawidłowo i bez najmniejszych problemów, na stronie Centrum Pobierania wystarczy pobrać odpowiednią wersje, wybrać język i zainstalować.

Obraz

W naszym panelu Windows Update powinny też pojawić się wcześniej wspominanie aktualizacje bezpieczeństwa wraz z jedną opcjonalną.

Obraz

Aby móc rozdzielić aktualizacje ważne od opcjonalnych należy w „Zmień ustawienia” odznaczyć domyślnie zaznaczoną opcję „Dodawaj aktualizacje zalecane tak samo jak aktualizacje ważne”. Dzięki tej zmianie widać wyraźnie, które aktualizacje są zalecane, a które ważne.

Obraz

Jak widać na liście, w aktualizacji bezpieczeństwa znajdują się aktualizacje m.in. do Microsoft .NET Framework 3.5, jak również do Internet Explorera 11. Po dokładne szczegóły, każdej z aktualizacji odsyłamy do biuletynów bezpieczeństwa Microsoftu.[img=09][img=10]

Wszelkie aktualizacje przebiegły bez najmniejszych zakłóceń, w najbliższych dniach postaramy się w praktyce sprawdzić dodatkowe funkcje dostępne dzięki aktualizacji opcjonalnej, przede wszystkim dotyczące dodatkowych możliwości wykorzystania Miracast, jak również panelu kontroli gładzika.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)