r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Live 4 nie dla Windows XP

Strona główna Aktualności

Jak podaje serwis LiveSino.net, aplikacje Windows Live, które zostaną wydane w edycji Wave 4, nie będą dostępne dla systemu Windows XP.

Najniższą obsługiwaną wersją Windows będzie Vista z dodatkiem Service Pack 2. Obsługiwany będzie oczywiście Windows 7 oraz Windows 2008 R2. Informacje podane przez LiveSino.net nie są oficjalne ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że są prawdziwe. Wielu użytkowników, którzy próbowali zainstalować buildy Milestone 2, które wyciekły z Microsoftu pisało, że nie byli w stanie tego zrobić na Windows XP. Użytkownikom tego systemu po premierze aplikacji Wave 4 mają być nadal udostępniane wersje z edycji Wave 3. Tymczasem można obejrzeć zrzuty ekranu z kompilacji Milestone 2.

Programy Windows Live są kolejnym przypadkiem gdy nowa wersja oprogramowania nie jest już dostępna dla Windows XP. Wcześniej z obsługi XP Microsoft zrezygnował tworząc Internet Explorera 9. Z jednej strony można podejrzewać, że są to działania marketingowe, mające zmusić użytkowników do kupna Windows 7. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że tworzenie oprogramowania dla 9-letniego systemu operacyjnego jest zadaniem trudnym. Nie obsługuje on wielu funkcji, które wprowadzono w nowszych systemach. Ponadto odcięcie się od XP zmniejszy popularność aplikacji, które go nie obsługują. Zapewne więc gdyby nie ograniczenie techniczne to IE9 oraz WLMw4 byłyby nadal dostępne dla Windows XP.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.