Windows Live Messenger 9 dogada się z Google Talk

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników komunikatorów Windows Live Messenger oraz Google Talk - ich producenci zaczynają chyba powoli dostrzegać, że czas na ujednolicenie standardów. Osiągnięto bowiem porozumienie, na mocy którego w kolejnej wersji komunikatora Microsoftu oznaczonego cyfrą 9 wprowadzona zostanie obsługa Google Talk.

Już dzisiaj z poziomu Windows Live Messengera można dodawać do kontaktów oraz rozmawiać z osobami korzystającymi z Yahoo Messenger - działa to oczywiście w obie strony. Podobne jak z Google rozmowy prowadzone są aktualnie także z AIM oraz ICQ. Pozwala to mieć nadzieję, że może już niedługo doczekamy się chwili, gdy zamiast kilku programów będziemy mogli uruchomić jeden, zintegrowany z najważniejszymi sieciami komunikator.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie