Facebook kopiuje Mapy Google: Messenger z bieżącą lokalizacją

Facebook kopiuje Mapy Google: Messenger z bieżącą lokalizacją

Facebook kopiuje Mapy Google: Messenger z bieżącą lokalizacją
28.03.2017 08:50

Okazuje się, że Facebook zazdrości nie tylko Snapchatowi, ale także Google. W mobilnej aplikacji Mapy Google możemy już udostępnić znajomym informacje o naszej aktualnej lokalizacji. Podobna funkcja trafiła więc właśnie do Facebook Messengera, aplikacji, która już dawno przestała być prostym komunikatorem.

Najpopularniejszy mobilny komunikator, czyli Messenger, nie jest tym najlepszym. Przede wszystkim przeglądając komentarze w Sklepie Play, spotkamy się z tysiącami niezadowolonych użytkowników, zarzucających mobilnej aplikacji na Androida ociężałość. Facebook niezbyt przejmuje się tymi oskarżeniami, rozbudowując komunikator o kolejne funkcje. Tym razem nie otrzymaliśmy jednak zbędnych snapchatowych dodatków, lecz udostępnianie naszej aktualnej lokalizacji, co może być całkiem przydatne.

Do Facebook Messengera trafiła funkcja Live Location, czyli możliwość udostępnienia w prywatnej wiadomości naszej aktualnej lokalizacji. Wiadomość możemy wysłać konkretnej osobie lub do grupowej konwersacji, której członkami jesteśmy. Odbiorca czy też odbiorcy mogą zobaczyć gdzie aktualnej się znajdujemy, a także otrzymać informacje jak do nas dojechać.

Po udostępnieniu naszej lokalizacji, druga osoba będzie mogła nas obserwować przez 60 minut. W każdej chwili możemy przerwać udostępnianie, wystarczy jedno kliknięcie. Facebook z nową funkcją wiąże spore nadzieje, wspominając, że ułatwi ona spotkania. Oczywiście, szybkie i wygodne udostępnienie naszej pozycji, powinno przełożyć się na sprawną lokalizację drugiej osoby. Nowa funkcjonalność wzbudza jednak pewne obawy związane z prywatnością, ale nie oszukujmy się, akurat prywatność nigdy nie była szanowana przez Facebooka.

Live Location trafi do wszystkich użytkowników Messengera w wersji na Androida oraz iOS-a. Nie będziemy mogli już napisać znajomemu, że wyszliśmy i jesteśmy w drodze, będąc dalej w domu. Chyba, że należymy do nielicznych użytkowników Windows Phone i nie mamy dostępu do oficjalnych aplikacji Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)