r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Phone 7 z reklamami

Strona główna Aktualności

Microsoft, podobnie jak Apple, chce wprowadzić do swojego systemu dla smartfonów reklamy. Takie informacje wyjawiono poczas spotkania Cannes Lions International Advertising Festival.

Pierwsze telefony z systemem WP7 mają pojawić się w październiku tego roku. Do tego czasu może zmienić się wiele w rozwijanym przez Microsoft oprogramowaniu. Według najnowszych wiadomości, WP7 wprowadzi platformą reklamową o nazwie Toast. Podczas spotkania w Cannes Kostas Mallios z Microsoftu stwierdził, że nowy system będzie maszyną do wyświetlania reklam. Usługa ma różnić się od iAd - platformy reklamowej firmy Apple. W WP7 użytkownik aplikacji pobranej na smartfona będzie mógł otrzymywać krótkie powiadomienia od producenta. Będą to między innymi informacje o zmianach, aktualizacjach, ale również materiały reklamowe. 8-minutowy klip prezentujący demo platformy reklamowej można obejrzeć na YouTube.

Microsoft, podobnie jak Apple i Google, chce walczyć o rynek reklam w smartfonach. Firma jest jednak w gorszej sytuacji od konkurentów - nie wiadomo bowiem jeszcze jak zostanie przyjęty system WP7 przez użytkowników. Dotychczasowe informacje nie napawają zbytnim optymizmem. Microsoft potwierdził w marcu, że aplikacje napisane na Windows Mobile nie będą działać pod kontrolą nowego systemu. Firma od niedawna próbuje zachęcać deweloperów do współpracy w tworzeniu nowych programów i gier. Z jakim skutkiem - przekonamy się za kilka miesięcy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.