Acer: warto zaryzykować i zainwestować w Windows Phone

Acer: warto zaryzykować i zainwestować w Windows Phone

Acer: warto zaryzykować i zainwestować w Windows Phone
10.12.2014 23:31, aktualizacja: 11.12.2014 09:30

Czyżby inwestowanie w Windows Phone jednak miało sens? Acer twierdzi, że tak i już w pierwszej połowie przyszłego roku wypuści własny model z mobilnymi okienkami. Czy tej firmie uda się osiągnąć jakiś sukces na rynku zdominowanym przez Lumie?

Na początku grudnia dowiedzieliśmy się, że według Huawei inwestowanie w Windows Phone i smartfony działające pod kontrolą tego systemu operacyjnego nie ma sensu. Chińska firma te słowa argumentowała tym, że zarabianie na takim sprzęcie jest niemożliwe, nawet mimo zniesienia przez Microsoft opłat licencyjnych. Jednak nie wszyscy producenci podzielają zdanie Huawei, Acer zamierza stworzyć własny smartfon z mobilnymi okienkami.

Acer Allegro
Acer Allegro

Według najnowszych informacji model Acera z Windows Phone ma pojawić się na rynku w przyszłym roku. Niestety nie poznaliśmy jeszcze jego specyfikacji. Niepotwierdzone informacje sugerują, że smartfon Acera zostanie wyposażony w 64-bitowy procesor. Możliwe, że ten model nie będzie jedynym działającym pod kontrolą Windows Phone, firma rozważa linię urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym od Microsoftu.

Nie jest to pierwsze podejście Acera do mobilnych okienek. W 2011 roku zadebiutował jak do tej pory ostatni model tej firmy z Windows Phone – Acer W4 (Allegro). Przez trzy lata nie pojawił się żadnej kolejny smartfon z WP. Firma stwierdziła, że mimo iż system Microsoft jest naprawdę dobry, to zbytnio nikt się nim nie interesuje, a więc sprzedaż urządzeń jest na niskim, niezadowalającym poziomie. Prawdopodobnie Acera przekonało to, że w ciągu trzech lat liczba użytkowników Windows Phone wzrosła. Jednak nie możemy mówić o jakiś nagłym skoku, po prostu jest lepiej, ale nadal daleko do poziomu, który zachęciłby największych producentów do poważniejszego postawienia na tę platformę.

Wyniki sprzedaży smartfonów z Windows Phone pokazują, że najlepiej sprzedają się tanie modele. W związku z tym, jeśli Acer na poważnie myśli o zdobyciu udziałów na tym, dla wielu producentów niezbyt przyjemnym rynku, musi przede wszystkim stworzyć smartfona, który byłby konkurencyjny dla Nokii Lumii 520.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)