Windows 7 RC w maju, beta Office 14 w lipcu

Strona główna Aktualności

O autorze

Rosyjski serwis Wzor, zwykle dobrze poinformowany, przedstawił swoje informacje co do terminarza wydań kolejnych wersji systemu Windows, pakietu Office i serwera pocztowgo Exchange.

Jeśli chodzi o chyba najbardziej interesujący z tej trójki produkt, Windows 7, jego najnowsza kompilacja na dzień dzisiejszy nosi oznaczenie 7061 i została skompilowana 11 marca. Wewnętrzny build Release Candidate Escrow ma zostać wydany wybranym testerom w czwartym tygodniu kwietnia. Escrow nie oznacza jednak gotowej wersji RC, ale jedynie zamrożenie prac i testowanie jakości systemu. Jeśli nie zostaną wykryte żadne poważne błędy, pełnoprawna wersja Release Candidate trafi do rąk wszystkich zainteresowanych użytkowników w ostatnim tygodniu maja.

Na temat Office 14 niestety wiele szczegółów nadal nie jest znanych. Wzor podaje, że pierwsza wersja beta pojawi się w lipcu i nie będzie dostępna publicznie. Druga beta ma się pojawić mniej więcej na początku listopada, zaś wydanie wersji finalnej planowane jest na marzec 2010 roku. Co do Exchange 2010 to wiadomo jedynie tyle, że wydanie RTM planowane jest na październik 2009.

© dobreprogramy
s