Windows 7 RTM już za 12 miesięcy?

Strona główna Aktualności

O autorze

Spekulacje co do daty wydania kolejnego systemu Windows to nic nadzwyczajnego - im więcej czasu mija od premiery najnowszej wersji, tym częściej wypływają mniej lub bardziej potwierdzone informacje na temat jego następcy. Niemniej w tym przypadku - jeśli chodzi o system Windows 7 - być może sprawy nabierają znacznie szybszego tempa, niż zwykle. Internet obiegły bowiem kolejne, całkiem interesujące spekulacje...

Zaczęło się od tego, że oficjalna witryna konferencji dla programistów WinHEC 2008 głosi: nie będzie już kolejnej konferencji WinHEC przed wydaniem Windows 7. Nie jest tajemnicą, że WinHEC od lat organizowany jest co roku. Czy to więc błąd, ktoś za wcześnie zatwierdził tekst strony, a może w przyszłym roku nie będzie WinHEC? Mogłoby się tak wydawać. Idąc dalej okazuje się jednak, że prezes firmy ASUS w jednym z wywiadów poświęconych ASUS Eee PC niejako potwierdza tę informację i zdradza, że netbooki będą wyposażone w system Windows 7 w połowie 2009 roku.

Co może z tego wynikać? Albo finalna wersja Windows 7 pojawi się w okolicach października przyszłego roku (z premierą wkrótce później), albo... po prostu nic - jak to często bywa w przypadku spekulacji i prób kojarzenia raczej luźno powiązanych faktów.

© dobreprogramy