Windows Vista RC1 wydana publicznie!

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy kilka dni temu, Microsoft wydał publicznie najnowszą wersję Windows Vista oznaczoną jako Release Candidate 1 (inaczej mówiąc, build numer 5600). Na razie plik z obrazem płyty jest adresowany do członków programu Customer Preview Program. Tylko oni bowiem posiadają póki co klucze z wersji Beta 2, które pasują także do RC1. Niedługo jednak (Microsoft mówi o "nadchodzących tygodniach") korporacja udostępni możliwość ponownej rejestracji do programu CPP i tym samym generowania nowych kluczy - także o tym pisaliśmy niedawno.

Podobnie jak w przypadku publicznego wydania wersji Pre-RC1, chętni do pobrania obrazu systemu mogą skorzystać z dwóch możliwości - z menedżera pobierania Akamai lub z bezpośredniego linku. Polecamy korzystać z tej pierwszej opcji (lub przynajmniej z własnego programu do wznawiania transferu), gdyż plik jest duży - ok. 2,5 GB. Tym razem dostępne są obie wersje: x86 i x64. Po pobraniu obraz należy wypalić na płytę DVD.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę główną pobierania. Tam też umieszczono sumy kontrolne, które pomogą zweryfikować poprawność transferu. Dodatkowe informacje czekają zaś na stronie Customer Preview Program.

© dobreprogramy
s