Windows 10 21H2 do pobrania. Aktualizacja czeka w Windows Update

Aktualizacja Windows 10
Aktualizacja Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

17.11.2021 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows 10 mogą pobierać wydanie 21H2, czyli Listopadową Aktualizację. Oczywiście nie każdy będzie mieć taką opcję od razu, ale warto zajrzeć do Windows Update i sprawdzić, czy dany komputer może już zostać zaktualizowany.

Windows 10 21H2 to druga w tym roku "duża" aktualizacja Dziesiątki, która jest jednocześnie ostatnim tak ważnym momentem w roku dla osób, które wciąż nie przeszły na Windowsa 11 - bo nie chcą lub nie mogą z uwagi na wymagania. Windows 10 będzie jeszcze długo aktualizowany pod kątem bezpieczeństwa, ale bez wątpienia największe nowości będą trafiać wyłącznie, a przynajmniej w pierwszej kolejności, do Windowsa 11.

Windows 10 21H2 przynosi stosunkowo nieduże zmiany, które nie są zauważalne na pierwszy rzut oka. Główne nowości to obsługa standardu WPA3 H2E (co dotyczy bezpieczeństwa połączeń Wi-Fi), inne podejście do obsługi układów graficznych w środowisku WSL oraz zmiany w zakresie wdrażania Windows Hello w firmach. Dla typowego domowego użytkownika instalacja Windows 10 21H2 nie będzie więc bardziej ekscytująca, niż w przypadku comiesięcznych łatek bezpieczeństwa.

Co istotne, wydanie 21H2 to w praktyce pakiet aktywujący funkcje, które w kodzie trafiły do systemu już wcześniej. Instalacja tego wydania w komputerach, gdzie działa już Windows 10 21H1 w praktyce powinna więc zająć maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Microsoft podaje, że dostępność aktualizacji będzie regularnie zwiększana wraz z kolejnymi tygodniami. W praktyce może się okazać, że ostatni użytkownicy będą mogli zainstalować 21H2 dopiero w połowie przyszłego roku.

Oczywiście problem ograniczonej dostępności można ominąć na własną rękę, decydując się na przykład na czystą instalację Windowsa 10. W tym przypadku, z uwagi na stosunkowo niewielkie zmiany w tym wydaniu, opłacalność aż takiego zaangażowania jest raczej niska. Lepszym rozwiązaniem będzie po prostu uzbrojenie się w cierpliwość i regularne zaglądanie do Windows Update by sprawdzić, czy aktualizacja Windows 10 jest już dostępna dla danego komputera.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)