Windows 7 uratuje rynek nowych komputerów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Raport opublikowany przez chiński dziennik Commercial Times prognozuje, że premiera Windows 7 będzie zbawienna dla sprzedawców komputerów na całym świecie.

Commercial Times powołuje się na opinie analityków - tych samych, którzy przewidują w tym roku spadek dynamiki wzrostu sprzedaży nowych komputerów na świecie aż o 5%. Już dawno liczba ta nie była ujemna, ale w następnym roku wszystko ma wrócić do normy za sprawą premiery systemu Windows 7. Szacuje się, że nowy kliencki system operacyjny Microsoftu podniesie w 2010 roku wskaźnik dynamiki wzrostu sprzedaży o 10 punktów procentowych.

Najbardziej ma się do tego przyczynić sprzedaż komputerów typu desktop, czyli tradycyjnych stacji roboczych. Mniejszy wpływ na globalne wyniki sprzedaży, ale jednak istotny będą miały stosunkowo nowe na rynku netbooki, dla których optymalizowany jest Windows 7 - interesujące w nowym systemie mogą wydać się zwłaszcza rozszerzone opcje do obsługi ekranów dotykowych i poprawiona wydajność na słabszym sprzęcie. Jeśli chodzi o standardowe notebooki to analitycy szacują, że ich sprzedaż utrzyma się na dotychczasowym poziomie i nie wpłynie na poprawę ogólnych wyników.

© dobreprogramy