Wise Disk Cleaner 10.1.9

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise Disk Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do zwalniania wolnego miejsca na dysku poprzez kasowanie plików, które nie są już wykorzystywane w systemie.

Aplikacja rozpoznaje ponad 50 typów określonych mianem niepotrzebnych, a dodatkowo użytkownik posiada możliwość definiowania własnych typów plików jakie mają zostać skasowane z systemu. Darmowa wersja Wise Disk Cleaner oferuje możliwość przesuwania plików do kosza lub usuwania ich bezpośrednio. Edycja Pro (płatna) została wyposażono dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel, przenoszenie plików do wskazanej lokalizacji oraz kilka zaawansowanych opcji.

Wise Disk Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Obecnie Plusem jest jedynie fakt istnienia tego programu.
Ostatnia wersja programu tj.10.1.5 jest Totalną porażką gdyż na na Windows 7 64 Bit w ogóle nie Czyści i to pomimo wielokrotnych powtórzeń operacji.
ocena użytkownika
11.01.2019 00:22 • Recenzja do wersji 10.1.5

Ostatnia wersja programu tj.10.1.5 jest Totalną porażką gdyż na na Windows 7 64 Bit w ogóle nie Czyści i to pomimo wielokrotnych powtórzeń operacji. Ponadto podczas pierwszego uruchomienia zamiast tekstu w wersji angielskiej widoczne są chińskie krzaki.

darmowy, szybkość działania, dokładność szukania plików
brak języka polskiego (w chwili wysyłania tekstu)
ocena użytkownika
12.08.2011 19:54 • Recenzja do wersji 6.11

Wise Disk Cleaner jest kolejną darmową aplikacją pochodzącą od WiseCleaner. służy ona do czyszczenia dysków twardych z niepotrzebnych plików, których system nie używa.

Program składa się z trzech modułów: Common Cleaner (Zwykłe czyszczenie), Advanced Cleaner (Czyszczenie zaawansowane) oraz Slimming System (Odchudzanie systemu).

Common Cleaner
W tej części aplikacji użytkownik ma do wyboru które części systemu przeskanować w poszukiwaniu zbędnych plików. Głównymi kategoriami plików są Windows System (szukanie zbędnych plików w systemie), Surf the Internet (pozostałości po przeglądaniu sieci) oraz Multimedia.
Każda z tych kategorii posiada swoje podkategorie, które w dużej mierze zależą od zainstalowanych w systemie programów

Przeszukiwanie 3 dysków twardych (w sumie 5 partycji) zajmuje w moim przypadku niewiele ponad 3 sekundy (gdzie w popularnym CCleaner skanowanie trwa około minuty)

Dodatkową opcją tego modułu jest możliwość usunięcia śladów pozostawionych po używaniu aplikacji, korzystaniu z sieci czy plików. Po wykonaniu skanu wystarczy kliknąć na Start Cleaning, aby program usunął niepotrzebne pliki - informacje ile plików zostanie usuniętych oraz jaki zajmują rozmiar wyświetla pasek pod zakładkami modułów.

Advanced Cleaner
Ta część aplikacji jest dokładniejsza niż poprzedni Common Cleaner.
Zaawansowane wyszukiwanie plików pozwala użytkownikowi na wskazanie partycji które program ma przeszukać oraz konkretnych typów plików które chcemy znaleźć: puste pliki, błędne skróty oraz (dla zaawansowanych użytkowników) pliki które były ostatnio używane, modyfikowane lub utworzone przed konkretną datą.

Slimming System
Ostatnia zakładka zawiera informacje dotyczące odchudzania systemu. Program zaproponuje usunięcie przykładowych obrazów, filmów oraz obrazów, które standardowo są w systemie w katalogu "Moje dokumenty". W moim przypadku aplikacja zaproponowała usunięcie plików pomocy (jednak to polecam zostawić, szczególnie dla początkujących).
Wystarczy zaznaczyć po lewej stronie okna które pliki usunąć oraz potwierdzić usuwanie plików przez kliknięcie Slimming Down.

Przed rozpoczęciem usuwania program automatycznie utworzy punkt przywracania systemu.


Parę słów o ustawieniach
Konfiguracja programu zawiera jedynie podstawowe opcje takie jak częstotliwość sprawdzania aktualizacji, dodanie własnych folderów do kolejki czyszczenia, wykluczanie poszczególnych katalogów z przeszukiwania a także harmonogram uruchamiania czyszczenia.
Znalazło się także miejsce dla opcji bezpiecznego usuwania plików.


Podsumowując...
Aplikacja działa bardzo szybko, jednak testując ją w systemie 64-bitowym potrafiła spowodować błędy - podczas korzystania z zaawansowanego czyszczenia oraz odchudzania systemu.
Poza tymi małymi wpadkami czyszczenie zwolniło kilkaset megabajtów.
Wielkim minusem dla aplikacji jest brak języka polskiego, co dla mniej doświadczonych użytkowników może poważnie utrudniać korzystanie z aplikacji.
Jednak patrząc na wcześniejsze wersje wkrótce powinna się pojawić polonizacja.

W parze z Wise Registry Cleaner dostajemy za darmo całkiem niezły pakiet do czyszczenia systemu operacyjnego.