reklama

Wise JetSearch 3.02.147

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise JetSearch to niewielkie, ale bardzo użyteczne narzędzie do wyszukiwania danych, stanowiące doskonałą alternatywę dla domyślnego modułu wyszukiwania systemu Windows. Charakteryzuje się ono dużą szybkością działania i prostą obsługą, mogąc również pracować jako aplikacja przenośna (portable).

Praca z programem ogranicza się w zasadzie jedynie do zdefiniowania partycji oraz słów kluczowych, które uwzględniane mają być podczas procesu wyszukiwania. Możliwe jest wyszukiwanie plików oraz folderów po ich nazwie, jak również dowolnych danych po podaniu ich rozszerzenia. Wszystkie wyniki działania narzędzia wyświetlane są na liście w głównym oknie programu, w którym znajdziemy także informacje o lokalizacji każdej pozycji, jej rozmiarze i dacie ostatniej modyfikacji.

Wyszukiwanie inicjowane może być z poziomu okna programu oraz specjalnego okienka ulokowanego w górnej części ekranu. Drugie z wspomnianych rozwiązań ma znaczącą zaletę - może być uruchomione w każdym momencie niezależnie od operacji wykonywanych na komputerze. Wise JetSearch wspiera dyski twarde z systemem plików FAT oraz NTFS. Program z powodzeniem wykorzystywany może być również do przeszukiwania zawartości nośników wymiennych.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Mało obciąża system, łatwa w obsłudze, polski język menu, bardzo szybka, można korzystać z wersji portable, niewielki rozmiar na dysku, jest darmowa
brak obsługi skórek, brak możliwości wyboru parametrów wyszukiwania (treść pliku, nazwa, rozszerzenie itp.)
ocena użytkownika

Używam na Windows 8 x64 Pro. Jest niesamowicie szybka, znalezienie 884 wyników wyszukiwania i skuteczne przeszukanie 3 dysków o łącznej pojemności prawie 1 TB zajęło jej 15 sekund. I to bez tworzenia wcześniejszej bazy danych zgromadzonych na dyskach, jak to ma w zwyczaju indeksator systemu Windows (domyślnie u mnie wyłączony). Wyszukiwarka jest bardzo lekka, zajmuje jakieś 2-3 MB, nie zabiera cennych zasobów systemowych, nie spowalnia pracy systemu. W menu można ustawić uruchamianie jej razem z systemem, jeśli ktoś potrzebuje, bardzo przydatna opcja. Na dodatek posiada wbudowane "okno szybkiego szukania" , jest to mały panelik który lekko wystaje z górnej części obrazu monitora. Po najechaniu myszką okno wysuwa się w całości i umożliwia wpisanie wyszukiwanej frazy. Okno można wyłączyć z menu głównego programu Reasumując: wyszukiwarkę Wise JetSearch mogę polecić każdemu, nawet jeśli rzadko korzysta z wyszukiwania. Praktycznie nie obciążą systemu, a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, dobrze ją mieć pod ręką.

12.09.2013 03:22 | Recenzja do wersji 1.38.72
Szybka, dobra wyszukiwarka, mała, leciutka dla systemu, wystarczająco spolszczona, z prawego przycisku myszy można korzystać z wielu opcji, otwarcia l
Nie da się wklejać nazwy obiektu wyszukiwania w pasek wyszukiwarki.
ocena użytkownika

Wise JetSearch, to bardzo dobra wyszukiwarka. Mała, leciutka dla systemu. Szybka. Najważniejsze, że po polsku. Język polski wybiera się z menu. Szczególnie przydatna na Win7, gdzie wyszukiwanie w systemowej wyszukiwarce, trwa długo, a po otwarciu jakiegoś folderu, trzeba potem od nowa wyszukiwać. Wise JetSearch bardzo szybko znajdzie tysiące wyników, jeśli takowe są. Dla przykładu wpisując w pasek wyszukiwarki liczbę 2 uzyskuję 7 tysięcy wyników w sekundę! Można korzystać z wersji portable. Na pulpicie zajmie 2.31MB i można skrót dodać do menu start, lub na pulpit i przeciągnąć na pasek szybkiego uruchamiania. Od dawna Wise JetSearch używam na dwóch systemach. Od roku, nie było ani jednego zacięcia. Polecam.

18.08.2013 13:26 | Recenzja do wersji 1.37.71
reklama

Komentarze

0 nowych
  #15 12.11.2017 16:52

Czy można tym programem wyszukiwać pozostałości po odinstalowanych programach według nazwy programu i je usunąć ?

FreeWare_RK   21 #14 14.01.2017 20:35

@Bogdan_G: Czyli przedwcześnie się zajarałem, nie ma sensu go mieć u siebie, szkoda bo chciałem CIS zainstalować a podobno tym programikiem po CIS'ie można fajnie pozostałości posprzątać.

Bogdan_G   19 #13 09.11.2016 19:34

To już przystało być zabawne. Wise, to niepewna firma nawet próbowałem zrobić screena programem to mi okno znikało z pulpitu jak przy robieniu screena malwarowi choćby znajomemu agentowi pobierania.
Okazało się, że WiseJet Search bierze niecałe 30MB RAMu. Jednocześnie uruchomiłem wyszukiwarkę plików Everything i pokazało mi zajęte niecałe 7MB RAMu czyli - ponad czterokrotnie mniej.
Patrzcie i podziwiajcie - https://s16.postimg.org/ozhk25whx/001765.png
Everythingowi nic nie znika, a opcji ma dużo. Szybciej załadowuje się i ma automatyczne wyszukiwanie w trakcie wpisywania szukanej nazwy. Zachowałem portable jest po polsku - nie wybrzydzam.

W każdym programie od Wise jest szpieg i deweloper, - reklamiarz produktów. Nawet uruchamiając program wisejet search, słyszę przez chwilę obciążenie procesora.

xaver   9 #12 15.10.2016 19:58

sprawnie, szybko i dokładnie przeszukuje. Dobry program.:p

Manuelito di Alvarezo   7 #11 29.06.2016 19:05

szukaj szukaj ks ks, szukaj szukaj.

  #10 13.01.2016 18:07

Właśnie zainstalowałam - szuka błyskawicznie, ale nie widzę możliwości przeszukania np. treści dokumentów, tylko nazwy.

betmariss   6 #9 23.12.2015 19:33

Szuka szybko, lista wyszukiwania nie znika po otwarciu wybranego wyniku i można sortować wyniki wg daty, rozmiaru oraz typu. Niestety nie znalazłam w nim opcji, pozwalającej na ograniczenie wyników wyszukiwania tylko folderów. Można wyszukać pliki wg rozszerzenia, ale w przypadku folderów nie ma to zastosowania. Program jest bardzo prosty i nie ma tam praktycznie żadnych ustawień. Nie znalazłam możliwości wyszukiwania z poziomu konkretnego folderu ani w ogóle możliwości szukania tylko w wybranym folderze. Nie ma podglądu miniatur. Dla mnie odpada.

macaleks   14 #8 27.09.2015 02:54

@Bogdan_G: Dzięki.Piękny sofcik.Pobrałem z programosów.Ale uczę sie dopiero i jeszcze dużo nie wiem.Pewnie znasz generator znaków specjalnych.Ale tak na wszelki wypadek przesyłam.Można nim ozdobić tekst(tak dla jaj)
http://toolpaq.com/pl/generator_znakow_specjalnych/ U dołu masz zmień magiczna klawiaturę.Robię to na zasadzie copy/paste. A to bardzo wygodna stronka.Wejdziesz z niej w wiele innych.Jak dla mnie wygodna http://www.kadaza.pl/international# Tylko RU brak?No i inna:http://stronastartowa.org/technologia/?SITE=Google&Search=regseecker&Sub....

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #7 26.09.2015 22:15

@macaleks: Ależ proszę. AkelPad nawet do win 10, instalacyjny i portable. Jest super do otwierania dużych plików xml.
Możesz sprawdzić ten link Installer with plugins (multi-lingual) (1148 Kb) - polski ustawia się w menu programu. Jest niżej pod x64,
z tej strony: http://akelpad.sourceforge.net/en/download.php
Wzajemnie pozdrowienia.

Autor edytował komentarz.
macaleks   14 #6 26.09.2015 20:25

@Bogdan_G: Nie znam tego.Posługiwałem się dotychczas Evernote 60MB na miesiąć w wersji podstawowej.Na Androidzie bez limitu.Pozdrawiam serdecznie.Tylko to organizer osobisty.Ale jak mam cos b. i pilnego i ważnego to nawet wkleje w e-meil.

Bogdan_G   19 #5 26.09.2015 18:43

@macaleks: Wise jetsearch, to bardzo przydatne narzędzie. Nie wiem dlaczego nie ma u nas programu AkelPad. Producent udostępnia nawet wersję portable. Kiedyś zgłaszałem, a to bardzo dobry zamiennik systemowego notatnika. Wkleisz i tysiąc stron tekstu, to nawet się nie zająknie. Systemowy notatnik przy kilkudziesięciu stronach tekstu zawiesza explorer.exe. Taki pożyteczny program, ale oni mnie tu nie lubią. To za pisanie kłamstw o agencie w sposób epitetyczny, soczyście. :D

macaleks   14 #4 26.09.2015 16:56

@Bogdan_G: Już jest na Windows 10.Podałem -zmiany w opisie.Niedoceniony soft tak jak pisze yanko wojownik,za co dostał ode mnie lajka

Bogdan_G   19 #3 21.06.2015 12:52

@graphdesign: recenzja była do starej wersji WJS 1.37.71 - więc zgłoszenie poprawienia wpisu o możliwości wklejania nazw wyszukiwania do starej wersji, mijałoby się z celem.

graphdesign   8 #2 17.04.2015 17:12

Bardzo dobry i błyskawiczny.

Panowie, poprawcie recenzje. Da się wkleić nazwę pliku w pasek wyszukiwania (prawy klawisz myszy). Mozna też wyszukiwać po rozszerzeniach, chcąc np. wyszukać wszystkie pliki png wpisujemy *.png

Autor edytował komentarz.
yanko wojownik   14 #1 14.12.2014 05:05

Po liczbie pobrań i "ilości" (nie licząc recenzji) komentarzy można założyć, że albo ludzie nie potrzebują tego poczciwego narzędzia, albo go jeszcze nie odkryli zachwycając się topornym tym: http://www.dobreprogramy.pl/Copernic-Desktop-Search,Program,Windows,13153.html Tymczasem wg. mnie (i daję pięć gwiazd) to ta właśnie aplikacja przydaje się bardzo na systemach nowszych niż XP gdzie uchlastano klasyczne jakoż przyjazne wyszukiwanie, to narzędzie daje jego namiastkę przy tym jest szybkie lekkie i skuteczne.

reklama