Wise JetSearch Wise JetSearch 4.1.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wise JetSearch to niewielkie, ale bardzo użyteczne narzędzie do wyszukiwania danych, stanowiące doskonałą alternatywę dla domyślnego modułu wyszukiwania systemu Windows. Charakteryzuje się ono dużą szybkością działania i prostą obsługą, mogąc również pracować jako aplikacja przenośna (portable).

Praca z programem ogranicza się w zasadzie jedynie do zdefiniowania partycji oraz słów kluczowych, które uwzględniane mają być podczas procesu wyszukiwania. Możliwe jest wyszukiwanie plików oraz folderów po ich nazwie, jak również dowolnych danych po podaniu ich rozszerzenia. Wszystkie wyniki działania narzędzia wyświetlane są na liście w głównym oknie programu, w którym znajdziemy także informacje o lokalizacji każdej pozycji, jej rozmiarze i dacie ostatniej modyfikacji.

Wyszukiwanie inicjowane może być z poziomu okna programu oraz specjalnego okienka ulokowanego w górnej części ekranu. Drugie z wspomnianych rozwiązań ma znaczącą zaletę - może być uruchomione w każdym momencie niezależnie od operacji wykonywanych na komputerze. Wise JetSearch wspiera dyski twarde z systemem plików FAT oraz NTFS. Program z powodzeniem wykorzystywany może być również do przeszukiwania zawartości nośników wymiennych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mało obciąża system, łatwa w obsłudze, polski język menu, bardzo szybka, można korzystać z wersji portable, niewielki rozmiar na dysku, jest darmowa
brak obsługi skórek, brak możliwości wyboru parametrów wyszukiwania (treść pliku, nazwa, rozszerzenie itp.)
ocena użytkownika
12.09.2013 03:22 • Recenzja do wersji 1.38.72

Używam na Windows 8 x64 Pro. Jest niesamowicie szybka, znalezienie 884 wyników wyszukiwania i skuteczne przeszukanie 3 dysków o łącznej pojemności prawie 1 TB zajęło jej 15 sekund. I to bez tworzenia wcześniejszej bazy danych zgromadzonych na dyskach, jak to ma w zwyczaju indeksator systemu Windows (domyślnie u mnie wyłączony). Wyszukiwarka jest bardzo lekka, zajmuje jakieś 2-3 MB, nie zabiera cennych zasobów systemowych, nie spowalnia pracy systemu. W menu można ustawić uruchamianie jej razem z systemem, jeśli ktoś potrzebuje, bardzo przydatna opcja. Na dodatek posiada wbudowane "okno szybkiego szukania" , jest to mały panelik który lekko wystaje z górnej części obrazu monitora. Po najechaniu myszką okno wysuwa się w całości i umożliwia wpisanie wyszukiwanej frazy. Okno można wyłączyć z menu głównego programu Reasumując: wyszukiwarkę Wise JetSearch mogę polecić każdemu, nawet jeśli rzadko korzysta z wyszukiwania. Praktycznie nie obciążą systemu, a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, dobrze ją mieć pod ręką.

Szybka, dobra wyszukiwarka, mała, leciutka dla systemu, wystarczająco spolszczona, z prawego przycisku myszy można korzystać z wielu opcji, otwarcia l
Nie da się wklejać nazwy obiektu wyszukiwania w pasek wyszukiwarki.
ocena użytkownika
18.08.2013 13:26 • Recenzja do wersji 1.37.71

Wise JetSearch, to bardzo dobra wyszukiwarka. Mała, leciutka dla systemu. Szybka. Najważniejsze, że po polsku. Język polski wybiera się z menu. Szczególnie przydatna na Win7, gdzie wyszukiwanie w systemowej wyszukiwarce, trwa długo, a po otwarciu jakiegoś folderu, trzeba potem od nowa wyszukiwać. Wise JetSearch bardzo szybko znajdzie tysiące wyników, jeśli takowe są. Dla przykładu wpisując w pasek wyszukiwarki liczbę 2 uzyskuję 7 tysięcy wyników w sekundę! Można korzystać z wersji portable. Na pulpicie zajmie 2.31MB i można skrót dodać do menu start, lub na pulpit i przeciągnąć na pasek szybkiego uruchamiania. Od dawna Wise JetSearch używam na dwóch systemach. Od roku, nie było ani jednego zacięcia. Polecam.