WizFile 2.05

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WizFile to ciekawa wyszukiwarka plików, która z powodzeniem zastąpić może tę wbudowaną w system Windows. Program cechuje się bardzo szybkim wyszukiwaniem plików dzięki bazowaniu na tablicy MFT z dysków NTFS, choć nie jest to jedyny obsługiwany system plików.

Obsługa jest bardzo prosta i sprowadza się do wpisywania wyszukiwanej frazy lub rozszerzenia w górnym oknie aplikacji. Przeszukiwane mogą być wszystkie dyski lub tylko wybrane, zaś pliki wyszukiwać można po nazwie lub całych ścieżkach.

Wyniki wyświetlane są na ekranie niemal natychmiastowo. Kliknięcie na dowolny plik lub folder przeniesie wprost do jego widoku w systemowych Eksploratorze. Dla ułatwienia w WizFile poza nazwą pliku odczytamy także jego pełną ścieżkę, uprawnienia czy datę modyfikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
betmariss   6 #3 17.06.2018 15:19

Szybkość to nie wszystko. Jest mnóstwo zewnętrznych, szybkich wyszukiwarek. W czym ta jest lepsza np. od FileSearchy czy Everything? Wyszukiwanie windowsowe pozwala wyszukiwać wg różnych kryteriów, np. często chcę znaleźć tylko foldery. Zewnętrzne wyszukiwarki zazwyczaj pozwalają szukać wg rozszerzenia ale niewiele z nich ma wybór, czy chcę szukać plików czy folderów. Ew. jest taka możliwość, ale skorzystanie z niej jest skomplikowane. Jeszcze mniej wyszukiwarek pokazuje miniatury obrazów w wynikach wyszukiwania, co zapewnia wyszukiwanie windowsowe i pewnie m.in. dlatego jest wolniejsze. Naprawdę dobra wyszukiwarka, to dla mnie taka, która ma wszystkie, a nie tylko niektóre opcje dostępne w wyszukiwaniu systemowym i jednocześnie jest szybsza. Jak na razie takiej nie znalazłam, a o powyższej niewiele wiadomo z opisu, poza jakimiś banałami. Nie ma żadnych, naprawdę interesujących szczegółów :(

  #2 10.04.2018 19:09

Szuka błyskawicznie, jednak nie pokazuje plików z "poczty". Wiec w moim przypadku się nie sprawdzi :-(.

Bogdan_G   19 #1 10.04.2018 06:38

Bardzo szybkie wyszukiwanie. Chyba przerzucę się z everything.
Swoja drogą - pobrałem portable i dziwię się szybkością aplikacji.
http://antibody-software.com/files/wizfile_1_02_portable.zip

Autor edytował komentarz w dniu: 10.04.2018 06:41