Wizualny Nadzór 6.36

Strona główna Windows Edukacja i nauka Programy dla szkół i nauczycieli
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Wizualny Nadzór to program polskiego autorstwa stworzony z myślą o kompleksowej kontroli komputerów w pracowniach komputerowych, a także jako pomoc dydaktyczna umożliwiająca równoczesne przeprowadzanie różnego rodzaju prezentacji i szkoleń na wielu komputerach.

Nauczyciel otrzymuje narzędzie pracy pozwalające w pełni kontrolować poczynania uczniów podczas lekcji, może przeprowadzić prezentację w oparciu o funkcję "wirtualnej projekcji", np. celem przeszkolenia klasy w zakresie obsługi nowej aplikacji, ćwiczeń itp. Istnieje możliwość pomocy uczniowi na odległość, dzięki zdalnemu dostępowi do dowolnego komputera. Program zapewnia obustronną komunikację ze wszystkimi lub wybranym uczestnikiem zajęć oraz blokowanie wybranych aplikacji na komputerach.

Wizualny Nadzór działa jako usługa systemowa - wyłączenie go przez użytkownika pracującego na koncie ograniczonym jest bardzo utrudnione.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #31 08.08.2016 21:29

@80mentor: Ciekawe dlaczego? Bo program działa nazbyt dobrze:)

Dementor   38 #30 30.01.2016 04:24

Mam złe skojarzenia z tym programem.

  #29 27.03.2013 20:09

Witam, napisałem taki mały programik jak ten tutaj może nie posiada tak wielu rzeczy, ale może się komuś spodoba (pewnie niejednemu nauczycielowi :)). Czekam na ewentualne propozycje.
http://kamil.barlinek.biz/projects/zoe

  #28 12.02.2013 18:10

Ta instrukcja jest w konsoli.

  #27 05.12.2012 23:01

Jak usunąć wersję bezpłatną??? Co to za program który nie ma ludzkiej instrukcji jak się go pozbyć. Zainstalowany był tylko aby przetestować możliwości...

  #26 25.10.2011 20:07

zamiast tak wychwalać ten program, niech się ktoś zastanowi nad złamaniem go.

  #25 11.10.2011 07:58
  #24 10.10.2011 21:41

Bezpłatny odpowiednik proponuje iTALC

  #23 21.09.2011 15:19

jest może jakiś darmowy odpowiednik tego cuda???

  #22 09.03.2011 00:54

Serdecznie zapraszam do bezpłatnej aktualizacji programu do najnowszej wersji 5.05. Zmian jest bardzo dużo, różnica na pewno mocno odczuwalna.

Od stycznia 2011 wprowadzonych zostało ponad 50 modyfikacji.

Pozdrawiam
Maciej Piwko

  #21 08.02.2011 12:52

Dzień dobry

Dziękuję uprzejmie za wszystkie opinie, zapewniam że każda nawet najdrobniejsza ma znaczenie i zawsze jest uwzględniana podczas dalszej rozbudowy. Można się o tym przekonać studiując listę wykonanych ulepszeń (dostępna na stronie internetowej).

Dlatego w sprawie jakichkolwiek problemów z działaniem programu, instalacją czy ogólnych pytań zapraszam serdecznie do bezpośredniego kontaktu. Gwarantuję bardzo szybkie odpowiedzi i profesjonalną pomoc. Oczywiście jeśli czas pozwoli postaram się zaglądać również na niniejsze forum programu. Oraz jeśli Państwo sobie tego życzycie, że taka forma byłaby OK.

@pert - Pana opinia co prawda w grudniu, ale 35 modyfikacji w styczniu to nie jest chyba mało? ;) Jedna uwaga - nie zgłaszając problemu nie można oczekiwać, że sam zniknie. Jeżeli wszyscy chcemy korzystać z fajnego narzędzia to warto byłoby współpracować w tym zakresie. Bardzo często zdarza się sytuacja, że od chwili zgłoszenia do wydania aktualizacji z rozwiązaniem nie mija nawet godzina.

Pana opinia obejmuje starszą wersję programu (4.x), ale może jest to dogodna okazja do nakreślenia kilku faktów. To że, Pana sieć pracuje z "gigabajtową" przepustowością o niczym jeszcze nie świadczy, bo żaden z używanych przeze mnie programów (a używam kilku sieciowych) nie wykorzystuje pełnego zakresu. Nie wymieniając nazw tych produktów - w najbardziej popularnych podgląd miniaturek (pomniejszonych pulpitów) prowadzony jest maksymalnie z 4 monitorów jednocześnie (co kilka sekund). Natomiast Wizualny Nadzór daje Panu możliwość oglądania miniatur z pulpitów całej grupy jednocześnie, nawet jeśli tych komputerów jest 50 sztuk. Podgląd jest tak zoptymalizowany, że nie paraliżuje sieci, wydajności innych programów ani pracy samych użytkowników na końcówkach z agentami. Automatyczna aktualizacja jest dostępna od wersji 5.01, także wydaje mi się, że będzie Pan bardzo zadowolony z nowej funkcjonalności i podzieli się ze mną/z nami nową opinią.

Tak jak wspominałem zmian jest bardzo dużo, w wersji 5.05 pojawi się np. nowy interfejs i nowy tryb konferencji połączony z helpdeskiem (zdalna opieka). Cały rok 2011 zaplanowany jest na rozbudowę, która wdrażana będzie etapami.


Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu w razie pytań
Maciej Piwko, MM Studio

Komentarze do poprzednich wersji

  #20 27.12.2010 19:24

Ten program to tylko dużo dobrych chęci bez przełożenia na efektywne działanie. Pomimo obietnic twórcy, kolejne aktualizacje nie wyeliminowały permanentnego wieszania się konsoli nauczyciela w trybie projekcji, zwłaszcza jeżeli chce się korzystać z ekranowego markera. Jeżeli pulpit nauczycielski jest rozszerzony albo sklonowany na dodatkowy monitor albo projektor, kuleje również podgląd i kontrola stacji roboczych (w dość przypadkowy sposób pokazują się np. tylko połówki wywoływanych ekranów). Odświeżanie miniatur podglądu zalogowanych użytkowników w czasie rzeczywistym jest fikcją nawet w gigabitowej sieci. Program nie ma automatycznej aktualizacji (sic!). Aktualizację konsoli i klientów trzeba przeprowadzać ręcznie na każdym z komputerów z osobna. Bez pudła działa jedynie funkcja jednoczesnego wylogowania/wyłączenia/restartu wybranych stacji i w sumie tylko ona jest przez wszystkich wykorzystywana. Resztę załatwia windowsowy zdalny pulpit, ew. zdalna pomoc i oczywiście projektor.

  #19 15.10.2010 15:31

@grz3gorz (niezalogowany) | 25.03.2010 10:15

Przecież on tylko stwierdził, że producent oferuje pomoc w użytkowaniu programu.

A od siebie:
Czy ten program będzie działał w przypadku posiadania sieci, ale bez internetu? Nie trzeba na przykład aktywować przez neta?

Pozdrawiam.

  #18 25.03.2010 10:15

@abod - po tym komencie na pewno dostaniesz premię. Dobrze w tym MM Studio płacą?

  #17 07.01.2010 18:00

Program używam od kilku lat. Kolejne jego wersje wnoszą coraz stabilniejsze i dobre działanie. Chociaż już pierwsza wersja jaką zainstalowałem była na tyle dobra, iż godna była uwagi. Polecam wszystki belfrom, którzy choć troche chcą swoich uczniów zmusić do pracy na lekcji, zwłaszcza informatyki, a nie przeglądania bzdetnych wiadomości i ciekawostek na wiadomych portalach...Program swietnie sprawdza się zarówno jako zdalna kontrola wielu komputerów w lokalnej sieci jak i "multimedialny projektor" czynności nauczyciela - zastępując często rzutnik do którego trzeba czasu na uruchomienie a i sala powinna być zaciemniona (patrz na nie najlepsze rzutniki z tzw. unijnych darowizn). Ściągnięcie logów z poszczególnych komputerów to istny bat na uczniów, którzy często wypierają się wykonywania nielegalnych czynności nie zwiazanych z lekcją. Zdalny restart, wyłączenie czy zablokowanie całej pracowni lub pojedynczego kompa oraz przesłanie plików na pulpit ucznia to bardzo wygodna forma zarządzania klasą. Polecam jeszcze raz wszytkim ten program - zwłaszcza iż jest on polskiego autorstwa. Firma MM Studio w osobie jej własciciela służy pomocą i doradza jak efektywnie użytkować program praktycznie w dowolnym momencie.

  #16 20.03.2009 16:22

Dzień dobry

Dziękuję za tak liczne zainteresowanie naszym programem, dziękuję za opinie. Od 5 miesięcy przygotowywana jest wersja 5, która zwiększy jego funkcjonalność o niemal 5 nowych zastosowań, niemal wszystkie moduły są rozbudowywane.

@Domker_ - Wizualny Nadzór to nie koń trojański, nie instaluje się w systemie w sposób ukryty by wyrządzać szkody czy wykradać poufne dane z komputera, nie podszywa się pod inne aplikacje, nie posiada ani jednej funkcji groźnej dla komputera czy jakichkolwiek innych działań destrukcyjnych. To w głównej mierze program do zdalnego zarządzania komputerami, również do monitoringu i szkoleń (projekcja). Idea powstania takiego programu to umożliwienie jego użytkownikowi poczucia maksymalnego bezpieczeństwa i wygody w zarządzaniu posiadanymi komputerami. A więc nie ruszając się z własnego fotela jest w stanie wykonać ponad 20 różnych czynności (zarządzanie, monitoring + szkolenia) dosłownie 1 klikiem myszy. Należy pamiętać o tym, że informatyk poradzi sobie ze wszystkim, co innego szef firmy czy nauczyciel przedmiotu humanistycznego. Dla takich osób ten program powstał, dlatego jest tak intuicyjny. Administrator sieci ma własne skomplikowane narzędzia, w końcu nie każdy kto chciałby z takich możliwości korzystać kończył studia "Administrowanie sieciami komputerowymi" ;)

@44 - dziękuję że chciał się Pan ze mną podzielić opinią, szkoda że nie w bezpośrednim kontakcie albo chociażby w formie anonimowego powiadomienia przez e-mail o jakimś bliżej nieokreślonym problemie o którym Pan był łaskawy tu napisać. Program jest "kiepski" ale pod jakim względem. Pod jakim kątem - Pana wymagań czy jakichś innych kryteriów? Może jakiś rzeczowy argument bo z treści tego komentarza to nie bardzo wynika, jest przez to raczej mało użyteczny. Nie uważa Pan? Brak stabilności? Rozumiem więc, że brak zgłoszenia mi tego typu problemu oznacza że jest on to zbyt mało istotny czynnik aby zawracał Pan sobie nim głowę, nie wpływa na funkcjonowanie programu. Skoro do chwili obecnej żaden z moich licznych klientów takiego problemu mi nie zgłosił. Proszę mi wybaczyć te męczące pytania, ale skoro mam poprawić działanie programu a nie mam zgłoszeń że cokolwiek funkcjonuje nie tak jak należy - w jaki sposób mam się tego domyślić? Guglując Internet w poszukiwaniu opinii na temat programu? Czy jak w "poważnej" firmie do której Pan swoją porównał przez wysłanie zgłoszenia do producenta? :)

Przepraszam za długi tekst, ale próbowałem szukać tutaj propozycji zmian do 5 wersji programu. Ta pojawi się za ok. 2 miesiące i będzie zawierała ponad 10 nowości.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
M.Piwko, MM Studio

  #15 19.11.2008 09:07

Mam go, jest kiepski, System autoryzacji za zewnętrznym serwerze, co wyklucza używanie w poważnym przedsiębiorstwie. Brak stabilność, w skali 1-5 daje 2!

  #14 11.08.2008 12:06

To już lepiej ściągnąć trojana :P i zarządzać komputerem zdalnie.
Prawie te same funkcje i to za darmo.

  #13 26.06.2008 18:17

A czy ktoś może mi napisać ile ten program KOSZTUJE???

  #12 05.03.2008 20:32

Polecam program NetOp School do zarządzania kompami w pracowni i dużo więcej...
Pozdrawiam...