reklama

Wkrótce nowy Bing z Silverlightem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeśli wierzyć twitterowym postom pracowników Microsoftu, którzy uczestniczyli w corocznym spotkaniu firmowym w Safeco Field w Seattle, już niedługo możemy spodziewać się nowej wersji silnika do wyszukiwarki Bing.

Od uruchomienia Binga nie minęło dużo czasu - raptem trzy miesiące. Microsoft jednak nastawiony jest bojowo do sprawy i ma duże ambicje na szybkie dogonienie swojego największego rywala na tym polu, Google. O nowej wersji wyszukiwarki Bing wiadomo na razie niewiele, ale najważniejszą nowością ma być daleko posunięta integracja z platformą Silverlight. Ma ona być użyta przede wszystkim do wyświetlania wyników wyszukiwania na interaktywnych mapach. Druga wersja Binga ma być także zoptymalizowana do bardziej ogólnych wyszukiwań, podczas gdy wersja pierwsza koncentrowała się głównie na zapytaniach o produkty pod kątem planowanego zakupu.

Rzecznik prasowy Microsoftu odmawia komentarza na temat nadchodzącego wydania Binga, podaje również, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jeden z pracowników Microsoft podaje jednak, że nowego Binga możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu. Kto będzie miał rację, okaże się niebawem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii