Microsoft Teams z Fluent Design – aktualizacja jeszcze w tym roku

Microsoft Teams zyska odświeżony interfejs, fot. Oskar Ziomek
Microsoft Teams zyska odświeżony interfejs, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

02.11.2020 12:42, aktual.: 05.11.2020 10:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Teams z tygodnia na tydzień zyskuje kolejne ulepszenia. W dobie popularności pracy zdalnej i częstszych niż kiedykolwiek wideokonferencji, Microsoft stara się bowiem na bieżąco ulepszać komunikator, by odpowiadał wymaganiom kolejnych użytkowników. Jedną z nowości, które w najbliższym czasie trafią Teams, jest odświeżony interfejs, który będzie bazować na wzornictwie Fluent.

Wbrew pozorom, zmiana nie będzie jednak duża. Jak zwrócił uwagę serwis Windows Latest, Microsoft Teams zyska na początek tylko nieco odświeżone menu, zaokrąglone rogi kluczowych elementów interfejsu, dodatkowe cienie i mniej nasycone kolory. "Zwykli" użytkownicy powinni zyskać dostęp do odświeżonego Microsoft Teams do końca bieżącego roku. Testerzy w ramach programu Insider – jeszcze w tym miesiącu.

Odświeżony interfejs Microsoft Teams; zmiany nie rzucają się w oczy, fot. Windows Latest.
Odświeżony interfejs Microsoft Teams; zmiany nie rzucają się w oczy, fot. Windows Latest.

Co interesujące, Microsoft Teams ma zyskać nowe wzornictwo w pierwszej kolejności tylko w webowej aplikacji. Instalacyjna wersja dla Windowsa 10 ma otrzymać analogiczne zmiany dopiero w przyszłym roku. To zaskakujące podejście, zważywszy na fakt, iż Fluent Design znany jest właśnie z Windows 10.

Odświeżony interfejs nie jest jedyną nowością, która trafi do komunikatora w najbliższym czasie. Microsoft przygotowuje całą masę nowości, które mają się pojawić w programie jeszcze w listopadzie; jedną z nich jest ulepszone wyciszanie dźwięków otoczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także