r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WordPerfect bez OpenDocument?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Całkiem niedawno pisaliśmy o wywiadzie z Gregiem Woodem i Richardem Carrierem - przedstawicielami firmy Corel, którzy mówili m.in. o zamiarach wykorzystywania formatu OpenDocument w swoim produkcie biurowym WordPerfect Office Suite. Jak się okazuje, niektóre serwisy internetowe podważają słuszność tej wypowiedzi powołując się chociażby na blog consortiuminfo.org. Według tego źródła, w różnych wywiadach kwestia implementacji standardu OpenDocument Format przedstawiana jest dość niejednoznacznie, a sam Corel wydaje się wycofywać ze złożonej deklaracji.

Sytuacja jest niezwykle ciekawa, gdyż Corel uczestniczy (we współpracy m.in. z firmą Microsoft) w pracach nad standardem ODF, dlaczego zatem miałby z niego nie skorzystać? Póki co kwestia ewentualnego włączenia tego formatu do WordPerfecta pozostaje jednak niewyjaśniona - być może Corel zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie w ciągu najbliższych dni, o czym poinformujemy na łamach vortalu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.