r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WorldWide Telescope również w przeglądarce

Strona główna Aktualności

Microsoft udostępnił webowego klienta WorldWide Telescope do wizualizacji wszechświata.

O WorldWide Telescope pisaliśmy w październiku ubiegłego roku przy okazji wydania wersji 2.2. klienta dla systemu Windows. Stworzona przez Microsoft aplikacja jest swego rodzaju wirtualnym teleskopem skupiającym trójwymiarowe wizualizacje wszechświata oraz zdjęcia zebrane przez kosmiczne teleskopy. Dzięki WorldWide Telescope każdy fan astronomii czy oglądania nieba może odbyć fantastyczną podróż, w której może zobaczyć m. in. jak pył w Drodze Mlecznej skrapla się do gwiazd i planet czy w jaki sposób kształtowała się galaktyka miliardy lat temu.

Teraz dzięki nowemu klientowi webowemu program wychodzi poza krąg użytkowników systemu Windows. Za pomocą przeglądarki zbudowanej w oparciu o technologię Silverlight 2.0 możliwe jest przeglądanie wszechświata na dowolnym systemie i przegląrce wspierającej Silverlight. Aktualnie są to Windows i Mac OS oraz przeglądarki Internet Explorer, Firefox i Safari.

Przeglądarka webowa jest na razie w wersji alpha i nie oferuje jeszcze pełnej funkcjonalności. Tym, którzy mają ochotę na więcej i pracują z systemem Windows proponujemy pobranie aplikacji klienckiej WorldWide Telescope 2.2.32.1 dostępnej w naszym vortalu w dziale PROGRAMY -> Nauka -> Fizyka i astronomia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.