Wraz z premierą iOS-a 11, Apple porzuci wsparcie dla trzech urządzeń

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na wczorajszej konferencji deweloperskiej Apple, WWDC, poznaliśmy nowości, jakie przyniesie kolejna wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple. Nowe funkcje nie trafią jednak na wszystkie urządzenia.

iOS 11 to nowości w aplikacji Messages, Apple Pay, Siri, aplikacji kamery, App Store oraz nowe Centrum Kontroli. Nie będą to zmiany rewolucyjne, otrzymamy paczkę przydatnych funkcji, a dokładniej otrzymają ją wybrane urządzenia.

Apple porzuca wsparcie dla trzech urządzeń:

  • iPhone’a 5
  • iPhone’a 5C
  • czwartej generacji iPada.

Warto zauważyć, że wymienione urządzenia mogły liczyć na naprawdę długie wsparcie, pojawiły się one przecież w sprzedaży w 2012 i 2013 roku.

Wspomniane trzy urządzenia są ostatnimi, do których trafiły 32-bitowe procesory: A6 trafił do iPhone’ów, a iPad otrzymał układ A6X. Następne modele Apple (iPhone 5S i iPad Air) zostały już wyposażone w 64-bitowe układy. Wprowadzone nowości powiązane są ze zmianami w iOS 11. Nowe 64-bitowe urządzenia z iOS-em 11 tracą możliwość uruchamiania 32-bitowego oprogramowania.

Aktualizację do iOS-a 11 otrzymają użytkownicy następujących urządzeń:

  • iPhone: 5S, 6, 6S, 6S plus, 7, 7 Plus i SE
  • iPad: Air, Air 2, Mini 2, 3 i 4, iPad 5 gen oraz wszystkie modele Pro
  • iPod Touch 6 gen.

Stabilne wydanie iOS-a 11 pojawi się jesienią tego roku. Zanim to nastąpi, Apple zainteresowanym testerom zapewni edycje beta.

© dobreprogramy