Wrocławska Policja zamyka piracki serwer

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który za pośrednictwem serwera FTP udostępniał odpłatnie pirackie oprogramowanie, filmy i pliki muzyczne, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Okazało się bowiem, że na wypadek namierzenia przez policjantów, zabezpieczył się, prowadząc swoją działalność ze swojego mieszkania, gdzie znajdował się komputer z całkowicie legalnym oprogramowaniem. Piracki serwer zlokalizowany zaś był w całkowicie innym mieszkaniu, a sprawca zarządzał nim zdalnie. Skalę procederu obrazuje fakt, że serwer z "piratami" wyposażony był w kilkanaście dysków twardych, zaś jak szacuje Policja, straty producentów mogą sięgać nawet miliona złotych.

Przy okazji rozpracowywania działalności 28-latka, policjanci trafili też na właściciela mieszkania, który umówił sie ze zatrzymanym, że w zamian za udostępnienie swojego mieszkania będzie za darmo ściągał z serwera wszystkie udostępniane pliki. Mężczyzna ten został również zatrzymany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

© dobreprogramy
s