Współpraca Novella z Linux Professional Institute

Strona główna Aktualności

O autorze

Linux Professional Institute

(LPI), największa na świecie niezależna instytucja wydająca certyfikaty dotyczące Linuksa, oraz firma Novell, będąca producentem dystrybucji SUSE Linux Enterprise, poinformowały o podjęciu działań promujących w skali ogólnoświatowej profesjonalne zastosowania Linuksa i oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym (Open Source). Dla LPI szczególnie cenna jest współpraca z Novellem przy opracowywaniu nowego programu certyfikacji na poziomie przedsiębiorstw, LPIC-3.

LPIC-3 będzie programem certyfikacji najwyższego stopnia dla specjalistów systemu Linux. Kandydatami będą mogli być posiadacze certyfikatów LPIC-1 i LPIC-2. LPI rozpocznie realizację programu w styczniu 2007 r, zaś pierwsze egzaminy odbędą się już w marcu 2007 r. na konferencji Novell BrainShare w Stanach Zjednoczonych. Jim Lacey (prezes organizacji LPI) wysoko ocenił zaangażowanie Novella w przygotowanie programu LPIC-3 i podkreślił, że firma ta wprowadziła do programu certyfikacji ważną perspektywę zastosowań obejmujących całe przedsiębiorstwa.

Linux Professional Institute to ciesząca się międzynarodowym uznaniem, niezależna od producentów instytucja, która poprzez certyfikację specjalistów ds. Linuksa promuje i wspomaga profesjonalne zastosowania Linuksa oraz oprogramowania Open Source i oprogramowania bezpłatnego. Program certyfikacyjny jest dostępny na całym świecie (także w Polsce) w wielu językach. Od rozpoczęcia działalności w 1999 r. Instytut przeprowadził na całym świecie ponad 120 000 egzaminów LPIC-1 i LPIC-2 oraz wydał przeszło 35 000 certyfikatów.

© dobreprogramy
s