Współpraca jakiej dotąd nie było: Ubera zamówisz przez aplikację Alior Banku

Strona główna Aktualności

O autorze

Korzystna dla Ubera ocena UOKiK-u dobrze wpływa na relacje tego integratora usług transportowych (bo jak go inaczej nazwać?) z innymi biznesowymi podmiotami w Polsce. Współpracę z Uberem, i to na wielu polach, rozpoczyna Alior Bank, wierząc, że przysłuży się to rozwojowi jego innowacyjnych usług finansowych.

Partnerstwo Alior Banku z Uberem ma objąć cztery dziedziny:

– bank będzie pierwszym w Polsce dużym klientem korporacyjnym, który udostępni usługę Uber dla Firm swoim pracownikom,

– kierowcy Ubera uzyskają możliwość finansowania zakupów samochodów,

– klienci Alior Banku będą mogli zamawiać przejazdy bezpośrednio przez oficjalną aplikację Alior Mobile,

– do tego dojdzie też wzajemna promocja, m.in. kody rabatowe na przejazdy.

Dla Ubera ta współpraca jest formą adaptacji do warunków nowej gospodarki, w której zasady dyktowane są przez coraz bardziej wymagających konsumentów. Dyrektor generalny Ubera na Polskę, Kacper Winiarczyk, zauważył, że i Uber i Alior Bank powstały w podobnym czasie i odpowiadają na potrzeby tej samej generacji klientów, ludzi, którzy nawigują swoje codzienne życie z poziomu smartfona.

Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Banku, przedstawia całą sprawę jako element fintechowej strategii biznesowej jego firmy, związanej z oferowaniem klientom innowacyjnych, wcześniej niedostępnych na polskim rynku produktów i usług. „Zalioryzowany” Uber uzupełni portfel takich rozwiązań jak Alior Sync, Internetowy Kantor Walutowy, czy mobilne aplikacje bankowe. Współpracę koordynuje Alior Innovation Lab, specjalna jednostka Banku, zajmująca się głównie projektowaniem doświadczeń użytkownika i współpracą z firmami z branży fintech.

Uber jak minibus – czy pojedziesz z nieznajomym?

Tymczasem sam Uber zrobił właśnie coś bardzo innowacyjnego. Na razie tylko w Nowym Jorku (i to tylko na Manhattanie), i tylko w godzinach szczytu, od poniedziałku do piątku. Pasażerowie będą mogli się załapać na tani przejazd (jedyne 5 dolarów), współdzielony z innymi pasażerami, o ile zgodzą się dojść pieszo do wskazanego skrzyżowania i zostać wysadzonymi przy skrzyżowaniu najbliższym celowi ich podróży.

View post on imgur.com

Rozwiązanie o nazwie UberPool ma sens w zatłoczonym ruchu ulicznym Manhattanu, mogłoby się jednak sprawdzić przynajmniej na popularnych trasach także w innych miastach. Widać jednak, że firma w swoich eksperymentach stawia na współdzielenie przejazdów. Oficjalnie chodzi o „ekologię” i zaoferowanie tańszych przewozów, nieoficjalnie wygląda jednak na to, że Uber przymierza się do zaoferowania usług, które byłyby konkurencyjne względem publicznego transportu.

© dobreprogramy
s