Już po raz szósty studenci, absolwenci oraz osoby planujące założyć własny biznes będą mogły spotkać się na Ekonomicznym Forum Młodych. W dniach 20-22 kwietnia w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach kilkunastu ekspertów podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą z zakresu techniki oraz pomysłowych metod pozyskiwania funduszy na rozpoczęcie własnej działalności. Jednym z ekspertów będzie dobrze znany Czytelnikom Adam Golański (eimi), który opowie o smartrzeczach i smartśmieciach.

bEUawDnp

Ekonomiczne Forum Młodych pod hasłem „Gospodarka, inicjatywa, rozwój” to pomysł Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – inicjatora szerokiej współpracy między organizacjami tego typu w Europie. Tegoroczna edycja EFM została podzielona na cztery panele dyskusyjne:

We wtorek 21 kwietnia pierwszy panel poświęcony jest zjawisku chętnie określanemu jako „Smartlife” oraz rzekomo inteligentnym rzeczom, które coraz mocniej wkraczają do naszego życia i podobno są nam niezbędne. Poruszony zostanie ich wpływ na komunikację międzyludzką, zwyczaje oraz oczywiście sposoby wykorzystania tych gadżetów w działalności biznesowej. Drugi z wtorkowych paneli prowadzony będzie pod hasłem „Władcy sieci”. Uczestnicy poznają sposoby na to, jak stworzyć biznes w oparciu o blogi, vlogi, ściany i profile, często sięgając po niebanalną, choć chałupniczo przygotowaną treść. Na przykładzie doświadczeń zaproszonych gości dowiedzą się, dlaczego warto kreować markę osobistą w mediach społecznościowych.Środa (22 kwietnia) poświęcona zostanie ciekawym źródłom finansowania pomysłów biznesowych. Pierwsza część pod hasłem „Start Your Business Up!” pomoże rozwiać wątpliwości, co jest najważniejsze przy zakładaniu pierwszego biznesu, gdzie szukać środków oraz jakie są plusy i minusy danego źródła pozyskiwania funduszy. Konferencję zamknie panel dotyczący finansowania przez społeczność potencjalnych użytkowników towaru lub usługi, co staje się coraz bardziej popularną formą wspierania dobrych pomysłów.Na uczestników konferencji czeka również wiele dodatkowych atrakcji. Wydarzenie poprzedzi inauguracyjne spotkanie „Władcy gier”, które odbędzie się w klubie Cybermachina w Katowicach w poniedziałek o 17:00. W programie przewidziano tematyczną prelekcję oraz turniej gier.

Portal dobreprogramy.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie. Udział w VI EFM jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji przez formularz. Szczegóły wydarzenia oraz harmonogram znajdują się na stronie forummlodych.pl.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (25)
bEUawDon