Wyciekła lista życzeń do Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

W sieci pojawiła się lista zmian, których pojawienia się w Windows 7 oczekują użytkownicy.

Niektóre z nich dotyczą drobnych usprawnień interfejsu użytkownika. Znaleźć można też prośby o zaimplementowanie funkcji znanych z innych systemów operacyjnych lub aplikacji, np. przywracanie sesji i menedżerze pobierania dla IE czy też wiele pulpitów. Do ciekawych pomysłów należy zaliczyć menedżer kodeków audio i wideo oraz czcionek. Użytkownicy proszą też o monitor połączenia sieciowego, funkcję alarmu w zegarze systemowym, instalacja poprawek bez rebootowania czy bootowanie z EFI.

Sugestie użytkowników były zbierane przed rozpoczęciem prac nad nową wersją Windows i na pewno nie wszystkie się w nim pojawią. Grupa pracująca nad Windows 7 dostała polecenie przyjrzenia się innym popularnym systemom operacyjnym, jednak raczej w celu zwrócenia uwagi na ogólne wrażenia niż konkretne funkcje,

Obecne prace nad następcą Visty idą dosyć szybko, nawet z wyprzedzeniem planu. Część planowanych zmian została już wprowadzona. Bardzo prawdopodobne, że pojawi się nowy interfejs użytkownika, nie przeładowany efektami graficznymi.

Jest za wcześnie aby mówić o dacie wydana Windows 7. Obecny plan zakłada, że nastąpi to pomiędzy końcem roku 2009 a początkiem 2010.

© dobreprogramy