Windows 11: Microsoft zaprasza do testowania kart w Eksploratorze

Windows 11: Microsoft zaprasza do testowania kart w Eksploratorze

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.06.2022 15:25

Windows 11 jest już dostępny w wersji testowej z kartami w Eksploratorze. To realizacja pomysłu, który ma swoje korzenie we wcześniejszej, finalnie niezrealizowanej funkcji "Sets" rozwijanej lata temu jeszcze dla Windowsa 10.

Aby sprawdzić, jak karty Eksploratora sprawują się w Windowsie 11 w praktyce, trzeba być członkiem programu Insider. Microsoft oficjalnie zresztą zaprasza do sprawdzania nowej funkcji i wychwytywania błędów. Aby sprawdzić karty, niezbędne jest zainstalowanie przynajmniej kompilacji 25136 Windowsa 11 dostępnej na kanale Dev.

Karty działają analogicznie jak te, które znamy z przeglądarek internetowych. Użytkownik ma w efekcie możliwość przeglądania zawartości kilku lokalizacji z Eksploratora w ramach jednego okna, co obecnie nie jest dostępne w stabilnym wydaniu Windowsa 10 czy 11. Chodzi o wyświetlanie na kolejnych kartach np. kilku katalogów, w tym Dokumentów, Pobranych czy zawartości OneDrive'a - wszystko bez zajmowania dodatkowego miejsca na Pasku Zadań.

Karty w Eksploratorze Windowsa 11
Karty w Eksploratorze Windowsa 11© Microsoft

W tym momencie trudno z całkowitą pewnością stwierdzić, czy i kiedy obsługa kart Eksploratora trafi do stabilnego Windowsa 11. Można zakładać, że tym razem jest to tylko kwestia czasu, ale z drugiej strony lata temu na etapie rozwoju funkcji Sets, nic nie wskazywało na to, że Microsoft w pewnym momencie zrezygnuje z dalszego rozwoju i wdrożenia (szczególnie, że na pewnym etapie testów funkcja działała już całkiem dobrze).

W kontekście testów w ramach programu Windows Insider warto natomiast dodać, że Microsoft ogranicza dostępność tylko dla wybranych testerów. Możliwe więc, że mimo posiadania odpowiedniej kompilacji, nie każdy będzie miał możliwość sprawdzenia kart w Eksploratorze już teraz.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)