Windows 11 będzie delikatniej namawiać do Edge'a

Windows 11 będzie delikatniej namawiać do Edge'a

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.12.2021 14:02

Microsoft wycofuje się ze swojej kontrowersyjnej decyzji, po której Edge był domyślnie proponowany nie tylko jako przeglądarka, ale także program do otwierania szeregu plików. Po zmianie, wybór innej przeglądarki będzie po prostu łatwiejszy.

Serwis Windows Latest zwraca uwagę na zmianę podejścia Microsoftu do definiowania domyślnych programów w Windows 11. Dotychczasowe rozwiązanie nie pozwala łatwo zmienić domyślnego Edge'a na inną przeglądarkę tak, jak w Windows 10, bo w systemie rozbito na wiele składowych opcje przeglądarek. Osobno decyduje się o samym przeglądaniu internetu, a osobno np. o otwieraniu plików PDF czy dokumentów HTML.

Docelowo jednak ma się to zmienić. Microsoft ugiął się pod presją konkurencji, która oficjalnie skrytykowała takie podejście. Nie da się ukryć, że w praktyce jest to swego rodzaju forsowanie Edge'a jako domyślnego programu przynajmniej do części zadań związanych z szeroko rozumianym dziś "internetem".

Problem został już rozwiązany w kompilacji 22509 Windowsa 11, która jest obecnie testowana przez insiderów. Przy okazji rozwiązano także szereg błędów w systemie, o których można przeczytać w oficjalnej dokumentacji tego wydania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)