reklama

XAuth - łatwa integracja sieci społecznościowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Meebo wraz z partnerami takimi jak Google, Microsoft, Yahoo! czy MySpace zaprezentowało otwarty standard XAuth pozwalający na integrację serwisów społecznościowych z dowolnymi witrynami.

Niewątpliwym plusem XAuth jest jego otwartość i uniwersalność, dzięki której możliwe jest łatwe integrowanie serwisów internetowych z wieloma usługami społecznościowymi, a sam proces potwierdzenia tożsamości użytkownika ulega daleko idącej automatyzacji. Po jednorazowej konfiguracji XAuth zawsze "wie" do jakich sieci społecznościowych należymy, przez co po wejściu na stronę oferującą funkcje społecznościowe możemy od razu z nich korzystać. XAuth jest bardzo przyjazny dla administratorów - bazuje na otwartym kodzie źródłowym, a do działania wykorzystuje HTML5. Dba także o prywatność użytkowników i jest łatwy w konfiguracji. Szczegółowo funkcjonowanie tej technologii omówił w udostępnionym klipie wideo prezes Meebo, nie kto inny, tylko Robert Scoble - niegdyś pracownik Microsoftu, znany blogger i niezwykle barwna w internetowym świecie postać.

Niestety dwaj społecznościowi giganci - Facebook i Twitter - póki co nie zamierzają wesprzeć XAuth, co sprawia, że mimo iż jest to technologia o dużym potencjale, będzie jej trudno przebić się na rynku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii