Xboot 1.0 Beta 14

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Xboot to niewielka, darmowa aplikacja, która pozwala na szybkie i łatwe tworzenie samostartującego pendrive'a. Tak zmodyfikowany nośnik możemy później wykorzystać, aby przykładowo wystartować komputer na jednej z dystrybucji Linuksa albo przeprowadzić instalację systemu w przypadku notebooków pozbawionych wbudowanych napędów optycznych CD lub DVD-ROM.

Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy wypakować zawartość pobranego archiwum i można zacząć tworzyć bootowalny pendrive. Obsługa programu jest prosta i sprowadza się do przeciągnięcia metodą Drag&Drop (przeciągnij i upuść) wybranych obrazów płyt w formacie ISO do okna programu. Poza samą funkcją tworzenia samostartujących napędów pendrive, Xboot pozwala również na stworzenie multiboot ISO - czyli wrzucenie kilku obrazów (np. antywirus, program do odzyskiwania danych, specjalistyczna dystrybucja systemu Linux) do jednego "pliku", z którego następnie można uruchomić komputer.

Ciekawą funkcją jest QEMU, która pozwala na przetestowanie właśnie wykonanego, bootowalnego napędu, bez użycia dodatkowego oprogramowania, ani konieczności restartowania komputera. Osoby bardziej zaawansowane mają także możliwość wybrania bootloadera (do wyboru Syslinux oraz Grub4dos), a także edycji plików konfiguracyjnych obu tych opcji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!