Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

15.12.2013 21:27, aktual.: 16.12.2013 00:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Za nieco ponad tydzień zaczynają się Święta Bożego Narodzenia, które dla wielu są doskonałym pretekstem do kupienia sobie wymarzonego tabletu bądź innego drogiego gadżetu, bez którego spokojnie można się obyć. Jako, że już za moment przeciążone zamówieniami firmy kurierskie ogłoszą, że nie dowiozą prezentów na czas, radzimy się spieszyć z zamówieniami. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę może się bowiem źle skończyć. Tymczasem nasze cotygodniowe podsumowanie blogów zaczynamy tradycyjnie...

...od zagadnień sprzętowych. Tym razem wpisów hardwareowych nie ma wcale tak dużo - z ciekawszych trzeba wymienić recenzję niedrogich słuchawek nausznych Panasonica i nieprzyzwoicie tanich głośników komputerowych 2.0 od HP. Fani smartfonów nie mogą z pewnością przejść obojętnie wobec wpisu Krogulca poświęconego pierwszym wrażeniom z korzystania z telefonu Jolla z systemem Sailfish OS. Z tekstu dowiecie się między innymi, jak nowy gracz na rynku telefonów radzi sobie z obsługą aplikacji dla Androida - a skoro o oprogramowaniu na Androida mowa, polecamy Waszej uwadze wpis poświęcony Zedge - appce będącej zbiorem atrakcyjnych dzwonków, dźwięków powiadomień i tapet. Osoby nieufnie podchodzące do nowinek mogą zaś zapoznać się z napisaną przez płeć piękną recenzją smartfona Nokia Lumia 620 - urządzenie można mieć już za nieco ponad 500 zł i w tej cenie jest to dość ciekawy telefon. Jeżeli jednak oczekujemy od kafelkowego telefonu Nokii nieco więcej, warto zainteresować się modelem Lumia 720, który został zrecenzowany przez Scorpions.B. Bardziej zaawansowanych użytkowników może natomiast zainteresować test urządzenia typu NAS - Synology DS214 Play.

Telefon Jolla z systemem Sailfish OS
Telefon Jolla z systemem Sailfish OS

Okres przedświąteczny skłania do wielu przemyśleń, co doskonale widać na przykładzie naszych blogów. Użytkownicy zastanawiają się, czy dać dziecku swój telefon/tablet do zabawy oraz ewentualnie kupić malcowi tego typu urządzenie. Pojawiają się także solidne teksty prezentujące aktualne działania podejmowane przez Canonical w kontekście systemu Ubuntu, relacje z instalacji Windows Server 2012 z poziomu Linuksa i opisy problemów, jakie w Ubuntu 12.04 wywołuje Cinnamon 2.0. Warto przeczytać także tekst anatomia "prawdy", w którym autor rozprawia się ze stwierdzeniem FadeMinda, jakoby dostęp do repozytoriów Ubuntu miał być w przyszłości płatny. Programiści Javy mogą zajrzeć do poradnika prezentującego, jak opakować naszą aplikację w estetyczny instalator, który dodatkowo wyeliminuje problem obecności środowiska uruchomieniowego (JRE) na komputerze klienta. Użytkownicy dzielą się także swoimi sposobami na konsumowanie treści w Sieci i wyjaśniają, jakie ważne nowości zawitały ostatnio do darmowego pakietu biurowego LibreOffice. Polecamy Waszej uwadze także ciekawe felietony: o przejściu przeglądarki Opera na silnik Blink, programistycznym żarcie z feministek, który odbił się w pewnych kręgach szerokim echem i kolejny odcinek kultowej serii Specjalista ds. teleinformatycznych. O tym, że warto pisać na naszych blogach, wie prawie każdy - resztę do pisania mogą zachęcić akcje takie jak nagradzanie najlepszych blogerów, w ramach której blogerzy otrzymują atrakcyjne nagrody czy różnorodne konkursy.

Bandai Pippin Atmark
Bandai Pippin Atmark

Tradycyjnie na koniec odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ceniony bloger opisał multimedialną konsolę Apple Pippin. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)