r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xfce powraca po dłuższej przerwie

Strona główna Aktualności

Ukazało się pierwsze testowe wydanie długo oczekiwanej nowej wersji lekkiego środowiska Xfce dostępnego dla systemów uniksowych.

Co nowego? Dodano wsparcie dla funkcji debugowania nazw komunikatów w Solarisie oraz bibliotek gladeui i libglade, dzięki czemu możliwe stało się dodawanie nowych widżetów za pośrednictwem graficznego interfejsu przy użyciu Glade Interface Designer. Aplet nowego menadżera ustawień pozwala na zdefiniowanie preferowanych aplikacji, a przepisany od nowa mikser, wykorzystujący GStreamer, obsługuje wszystkie dostępne systemy dźwięku, w tym ALSA, OSS i PulseAudio.

Pojawiła się obsługa montowania i odmontowywania zaszyfrowanych woluminów, wielu kart dźwiękowych, czy nowy panel wtyczek, zaprojektowany z myślą o posługiwaniu się kółkiem myszy. Separatory oferują różne style wyglądu, zaimplementowany pomocnik druku konwertuje natomiast ustawienia tak, aby za każdym wykorzystywany był xfconf zamiast mcs. Usunięto ponadto przestarzałe zależności z NETK.

Prócz tego, wprowadzono wiele drobnych poprawek i naprawiono znalezione błędy. Wydanie stabilnej wersji planowane jest pod koniec bieżącego roku. Użytkowników tego środowiska na pewno ucieszy fakt, że projekt ruszył z miejsca po dłuższej przerwie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.