r   e   k   l   a   m   a
reklama

Xfce powraca po dłuższej przerwie

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazało się pierwsze testowe wydanie długo oczekiwanej nowej wersji lekkiego środowiska Xfce dostępnego dla systemów uniksowych.

Co nowego? Dodano wsparcie dla funkcji debugowania nazw komunikatów w Solarisie oraz bibliotek gladeui i libglade, dzięki czemu możliwe stało się dodawanie nowych widżetów za pośrednictwem graficznego interfejsu przy użyciu Glade Interface Designer. Aplet nowego menadżera ustawień pozwala na zdefiniowanie preferowanych aplikacji, a przepisany od nowa mikser, wykorzystujący GStreamer, obsługuje wszystkie dostępne systemy dźwięku, w tym ALSA, OSS i PulseAudio.

Pojawiła się obsługa montowania i odmontowywania zaszyfrowanych woluminów, wielu kart dźwiękowych, czy nowy panel wtyczek, zaprojektowany z myślą o posługiwaniu się kółkiem myszy. Separatory oferują różne style wyglądu, zaimplementowany pomocnik druku konwertuje natomiast ustawienia tak, aby za każdym wykorzystywany był xfconf zamiast mcs. Usunięto ponadto przestarzałe zależności z NETK.

Prócz tego, wprowadzono wiele drobnych poprawek i naprawiono znalezione błędy. Wydanie stabilnej wersji planowane jest pod koniec bieżącego roku. Użytkowników tego środowiska na pewno ucieszy fakt, że projekt ruszył z miejsca po dłuższej przerwie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial