Windows 11 ma problem po aktualizacji KB5014019

Windows 11 ma problem po aktualizacji KB5014019

Windows 11 i Windows Update
Windows 11 i Windows Update
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.05.2022 15:41, aktualizacja: 29.05.2022 08:52

Windows 11 ponownie nie działa tak, jak wszyscy by tego chcieli. Nowe problemy pojawiają się po instalacji aktualizacji KB5014019. To pakiet, który dopiero od niedawna dostępny jest w Windows Update, obecnie wyłącznie jako aktualizacja opcjonalna.

Użytkownicy Windows 11, którzy nie zdecydowali się zainstalować KB5014019 mimo dostępności w Windows Update, najpewniej nie wiedzą, że aktualizacja może powodować w systemie pewne błędy. Jak zwraca uwagę Windows Latest, po instalacji pakietu w Windows 11 pojawiają się problemy z obsługą antywirusów firmy Trend Micro, które nie potrafią dokończyć skanowania bezpieczeństwa.

W efekcie użytkownicy są pozbawieni m.in. ochrony przed ransomware. Firma podała już, że źródłem problemu jest zgrzyt dotyczący komponentu UMH i pracuje nad rozwiązaniem. To szczególnie istotne z uwagi na zbliżający się czerwcowy Patch Tuesday, kiedy to obecnie opcjonalna łatka Windowsa 11 zostanie automatycznie zainstalowana we wszystkich zgodnych komputerach.

Użytkownikom, którzy zdążyli już pobrać aktualizację, wymuszając jej pobranie w Windowsa Update, zaleca się uzbrojenie w cierpliwość, nim problem zostanie rozwiązany, lub ręczne wycofanie aktualizacji, by wrócić do pełnej ochrony komputera. Z drugiej strony warto pamiętać o zbliżającej się premierze Windowsa 11 22H2, który zostanie zaoferowany zapewne wyłącznie w tych komputerach, które są na bieżąco z wszystkimi aktualizacjami oferowanymi w Windows Update.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)