r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Xiaomi 4. w Europie Środkowej, Huawei sprzedaje się lepiej niż Apple

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Na rynku smartfonów coś się zmieniło. W naszym regionie marka Xiaomi wskoczyła na 4. pozycję rankingu sprzedaży smartfonów w ciągu ostatniego roku, a będzie jeszcze lepiej. Ponadto dzięki intensywnemu marketingowi i niezłym cenom, smartfonów Huawei kupiliśmy w ostatnich miesiącach więcej niż iPhone'ów.

Xiaomi trudno przeoczyć. Marka jest oficjalnie dostępna w Europie Centralnej raptem rok, a już jest czwartą pod względem popularności. W ostatnim kwartale sprzedało się 1,1 miliona smartfonów Xiaomi, co stanowi aż 7% ogromnego i zróżnicowanego rynku. Za sukces odpowiada w dużej mierze niedroga linia Redmi, oferująca świetne proporcje jakości do ceny, co jest bardzo pożądane w naszym regionie.

Xiaomi ma szansę powtórzyć sukces Huawei, ale ma inną strategię. Podczas gdy Huawei w dużej mierze współpracuje z operatorami i pozwala oferować swoje smartfony w ofertach łączonych, Xiaomi polega głównie na polskim dytrybutorze – ABC Data. To posunięcie pozwoliło szybko wprowadzić smartfony Xiaomi na Allegro, do sieci Media Markt, Media Ekspert i Komputronika. Warto też wspomnieć, że kanał dystrybucji urządzeń Xiaomi wystartował już w krajach bałtyckich i w planach jest dalsza ekspansja. Jeśli tylko na drodze nie staną konflikty patentowe, przed czym przestrzega Canalys, Xiaomi ma przed sobą świetlaną przyszłość.

r   e   k   l   a   m   a

Huawei na początku roku nieco stracił, ale już wrócił na drugą pozycję, głównie dzięki dostępnemu w przystępnej cenie modelowi P10 Lite. Zapewne radość z triumfu nad Applem nie potrwa długo. Jesienią na rynek wejdzie kolejny iPhone, który będzie łakomym kąskiem dla miłośników nadgryzionego jabłka. Niemniej jednak w ostatnim kwartale w naszym regionie do nowych właścicieli powędrowało 1,8 miliona smartfonów Huawei i o 50 tysięcy mniej iPhone'ów.

Liderem od lat jest Samsung, zalewający rynek masą swoich smartfonów. Co ciekawe, to nie Galaxy S czy Edge są za to odpowiedzialne. W Europie Środkowej smartfony z najwyższej półki sprzedają się kiepsko, ale ogromną popularnością cieszą się modele z linii Galaxy A i J, kosztujące zwykle mniej niż 1,5 tysiąca złotych i często dostępne w dobrych cenach u operatorów. W sumie Samsung sprzedał w naszym regionie aż 4,9 miliona smartfonów w ostatnim kwartale – 14% więcej niż rok temu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.