Xiaomi lada dzień wyda MIUI 11. Lista kompatybilnych smartfonów jest długa

Strona główna Aktualności
Xiaomi lada dzień wyda MIUI 11
Xiaomi lada dzień wyda MIUI 11

O autorze

Xiaomi udostępni MIUI 11 już za kilka dni. 16 października wydany zostanie ROM, dostępny dla użytkowników smartfonów Mi i Redmi poza Chinami. Informacje pochodzą z oddziału Xiaomi w Indiach.

MIUI 11 został zaprezentowany pod koniec września podczas premiery Mi 9 Pro i Mi Mix Alpha. Dowiedzieliśmy się wtedy, jakie niespodzianki przyniesie nowa wersja. Będą to między innymi nowe, kolorowe ikony, czytelniejszy font i dynamiczne skalowanie tekstu, które pozwoli dowolnie dopasować wielkość liter na ekranie smartfonu.

Pojawią się też dynamiczne efekty dźwiękowe i nowy pakiet biurowe Xiaomi – Mi Work. To zmodyfikowany WPS Office w poprawionym zarządzaniem plikami. Pojawi się też aplikacja Mi Go, przeznaczona do planowania podróży, ale jej zasięg może być ograniczony. System zyska też tryb ekstremalnego oszczędzania energii i poprawki kontroli rodzicielskiej.

Smartfony Xiaomi, na których zainstalujesz MIUI 11

Lista urządzeń kompatybilnych z MIUI 11 jest bardzo długa, co wynika z bogatej oferty Xiaomi w różnych krajach. Na podstawie dostępności chińskiego ROM-u wnioskujemy, że są to modele:

Mi 9Redmi K20 Pro
Mi 9 ExplorerRedmi K20 Pro Premium Edition
Mi 9 SERedmi K20
Mi Mix 3Redmi Note 7
Mi Mix 2SRedmi Note 7 Pro
Mi 8Redmi 7
Mi 8 YouthRedmi 7A
Mi 8 Explorer EditionRedmi 6 Pro
Mi 8 In-display Fingerprint EditionRedmi Note 5
Mi 8 SERedmi 6A
Mi Max 3Redmi 6
Mi 9 Pro 5GRedmi S2
Mi CC 9eRedmi Note 8
Mi MIX 2Redmi Note 8 Pro
Mi Note3Redmi 5 Plus
Mi 6Redmi 5
Mi 6XRedmi 5A
Mi MixRedmi 4X
Mi 5sRedmi Note 5A
Mi 5s PlusMi Max 2
Mi 5XMi Play
Mi 5CMi Note2
Mi CC 9Mi CC 9 Meitu Custom Edition

Pierwszym smartfonem z fabrycznie zainstalowanym MIUI 11 będzie zapewne Redmi Note 8 Pro – jego debiut poza Chinami został zaplanowany na 16 października. To smartfon z tańszej linii z 64-megapikselowym aparatem z 4 obiektywami.

© dobreprogramy
s