XnView XnView 2.48

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

XnView to ciesząca się dużą popularnością, bezpłatna do zastosowań domowych przeglądarka graficzna, stanowiąca doskonałą alternatywę dla takich aplikacji jak ACDSee i IrfanView.

Program wyposażony został w konfigurowalny menedżer plików, pozwalający łatwo dostosowywać sposób wyświetlania przeglądanych plików graficznych. Użytkownik może zdecydować jakie informacje wyświetlane będą wraz z obrazem, a także jego rozmiarze. Przeglądarka oferuje podgląd ponad 500 najpopularniejszych formatów graficznych, pozwalając także na ich konwersję do jednego z 70 formatów z zastosowaniem różnorodnych filtrów (rozmycie, średnia, uwypuklenie...) i efektów (soczewka, fale...). Wśród możliwości programu znajdziemy operacje autoprzycinania, bezstratnego odwracania obrazów w formacie JPEG, nakładania tekstu i znaku wodnego, zmiana rozmiaru obrazu i obszaru roboczego, wyostrzanie oraz wiele, wiele więcej. Co istotne, aplikacja pozwala na automatyczną edycję i konwersję wielu plików z kolejki.

Dodatkowo XnView dysponuje przydatnymi narzędziami, pozwalającymi usprawnić wydruk i skanowanie obrazów. Kolejne funkcje programu to tworzenie zrzutów ekranowych, wyświetlanie wybranych grafik jako pokaz slajdów, generowanie galerii internetowych oraz arkuszy miniatur.

Uwaga!

Na stronie producenta dostępne są także pozbawione dodatków wersje - Standard i Minimal.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

od kilku lat nieprzerwanie rozwijany program, niewygórowana cena, lekka, szybka, możliwość konfiguracji interfejsu, wsadowe przetwarzanie plików
drobne błędy prowadzące niekiedy do niekontrolowanego zamknięcia programu
ocena użytkownika
20.09.2015 21:43 • Recenzja do wersji 2.34 Extended

Najczęściej używany program w mojej "ciemni". Możliwość ustawienia niemal całego interfejsu pod własne potrzeby oraz szybkość działania, obie te cechy obudowane odpowiednio przemyślaną funkcjonalnością. Program bardzo dobrze sprawuje się w podstawowej obróbce fotografii. Szybko, sprawnie i bez zbędnych wodotrysków poprawimy światło, barwę, przytniemy w odpowiedniej proporcji, zmienimy rozdzielczość czy zastosujemy jeden z mniej lub bardziej przydatnych filtrów. Świetnie współpracuje z 32-bitowymi pluginami Topaz, czy innymi dodatkami .8bf, co sprawia że przy typowych a nawet tych bardziej "zaawansowanych" zdjęciach nie ma potrzeby uruchamiania (nawet posiadania) drenujących portfel markowych kombajnów od Adobe czy Corela. Tagowanie zdjęć i ocenianie umożliwiają sprawne katalogowanie nawet dość obszernych zbiorów. Program bez problemu radzi sobie z zadaną obróbką list grafik zawierających nawet po kilka tysięcy pozycji, zostawiając na tyle zasobów "mocy" procesora, by czekając na zakończenie żądanego zadania móc pograć sobie płynnie w Sapera :-) lub zaangażować się w żywe dyskusje na DP. W mojej ocenie XnView jest niezastąpionym narzędziem dla amatorów fotografii cyfrowej, może też służyć jako narzędzie wspomagające pracę bardziej wymagających inżynierów światła i cienia.

Do wersji 2.25 super
Wersja 2.30 posiada błąd
ocena użytkownika
20.02.2015 10:51 • Recenzja do wersji 2.30 Complete

Po zainstalowaniu wersji 2.30, zdjęcia w momencie powiększenia zmieniają się na czarno - białe - program wykazuje błąd i się zamyka -- ????? - dzieje się to niezależnie na dwóch komputerach ........ czyli błąd programu ...