Yahoo! - poważna rysa na wizerunku

Strona główna Aktualności

O autorze

Yahoo! zostało oskarżone o hostowanie tysięcy stron używanych do phishingu. Co gorsza, serwis nie zamierza ich zlikwidować. Portal Yahoo! hostuje tysiące stron zawierających w swojej domenie takie słowa jak "bank", "PayPal" czy "eBay" - donosi Spamhaus, grupa walcząca ze spamem.

Jak się okazuje, liczba takich stron szacowana jest na ok. 5,000 i cały czas rośnie. Większość z nich używana jest do phishingu. Strony te są hostowane w serwisie Yahoo! Podałem tylko 3 przykładowe wyrazy, które występują w domenach, ale jest ich naprawdę znacznie więcej. Większość z nich wykorzystywana jest do phishingu, co pokazuje, że sprawa jest poważna - mówi Richard Cox, pracownik grupy Spamhaus.

Grupa wystosowała już wiele listów do Yahoo!, jednak wszystkie pozostały bez odzewu. Nigdy nie odpowiadają. Ale logicznym jest, iż każda strona zawierająca w tytule "Barclays Bank" jest niczym innym jak źródłem oszustw. Odpowiedzialne witryny zawsze sprawdzają wszystkie domeny, które hostują. Jeżeli wykryją próby phishingu, lub zostaną o takich próbach powiadomieni przez samych użytkowników, od razu je usuwają- opowiada Richard.

Jako przykładne i odpowiedzialne witryny Cox podaje m. in. AOL czy Microsoft, które po wykryciu na swoich serwerach stron wykorzystywanych do phishingu od razu je usuwają.

© dobreprogramy
s