reklama

ZenWriter 2.38

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ZenWriter to dość nietypowy edytor tekstu wyposażony w minimalistyczny interfejs użytkownika, dzięki któremu możemy skupić się wyłącznie na pracy z dokumentem. Aplikacja działa w trybie pełnoekranowym i może stanowić ciekawą alternatywę dla komercyjnych narzędzi tego typu, wchodzących w skład pakietów biurowych.

Komfort użytkowania można zwiększyć, dostosowując ZenWritera do własnych preferencji, wybierając obraz tła, muzykę oraz czcionkę. Domyślnie jednak program pozbawiony jest pasków narzędzi charakterystycznych chociażby dla Microsoft Worda, gdzie okno z tekstem otoczone jest wieloma, często zbędnymi funkcjami. Tutaj wszystkie potrzebne opcje umieszczono dyskretnie po prawej stronie.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
nowakowski   9 #3 05.07.2018 12:59

Jest już ZenWriter 3.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #2 23.07.2016 23:26

Rzeczywiście interfejs inny jak wszystkie dostępne aplikacje tego typu. Jednak brak obsługi dokumentów tekstowych z Microsoft, Libre czy Open Office dyskwalifikuje ten edytor tekstu do poważniejszych zastosowań.

  #1 22.07.2014 21:33

Interfejs to pomysł nudzącego się debila zauroczonego wydalinami "fachowców" od ergonomii, którzy nie posiadając pomysłów na funkcjonalność Chrome'a wciskają ludziom kit w postaci pseudozalet minimalizmu interfejsów.
zadziwia mnie tylko schizofrenia tzw. dziennikarzy, którzy z jednej strony pieją z zachwytów nad minimalizmem interfejsów a jednocześnie pod niebiosa wychwalają pomysł idiotów rodem z MS OFFICE 2007 i dalszych czyli interfejs 'wstążka' będący minimalizmu skrajnym zaprzeczeniem.

reklama