r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Złamane zabezpieczenia DRM w Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Powstała aplikacja FreeMarketplace, za której pomocą można usunąć zabezpieczenia DRM z aplikacji dla Windows Phone 7 i instalować je z pominięciem oficjalnego sklepu.

Wykorzystano fakt, że klient Zune ściąga pliki XML zawierające lokalizację pakietów instalacyjnych XAP. Posiadając link do pliku XAP można go było pobrać nie płacąc za aplikację w sklepie Microsoftu. Nie było to jednak dużym problemem gdyż ściągniętych w ten sposób pakietów nie dawało się zainstalować. Można było jednak analizować zawarty w nich skompilowany kod aplikacji. Ostatnio okazało się, że można tak zmodyfikować pakiet XAP, aby dało się go zainstalować na Windows Phone 7. Powstała nawet w tym celu specjalna aplikacja, nazwana FreeMarketplace. Za jej pomocą można pobierać dowolne aplikacje ze sklepu Microsoftu i instalować je na swoim telefonie. Na razie nie została jeszcze udostępniona publicznie.

Dostępny jest filmik prezentujący działanie FreeMarketplace.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.