r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Znów o przyszłości Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

New York Times potwierdził plotkę, jakoby Microsoft był zainteresowany kupnem Yahoo!. Nie chodzi jednak o przejęcie firmy, jak wcześniej podejrzewano.

Grupa inwestorów pod przewodnictwem Microsoftu i Silver Lake złożyła ofertę kupna mniejszości udziałów w Yahoo!. Nie są to jedyni zainteresowani kupnem części Yahoo!. Oferty dotyczą 20% udziałów. AllThingsD informuje dodatkowo, że wraz z Silver Lake do kupna udziałów Yahoo! przymierza się Andreessen Horowitz — spółka należąca do inwestora Bena Horowitza i Marca Andereessena znanego jako współautor Netscape'a. Jednak Andereessen jeszcze nie jest pewien, czy może sobie pozwolić na zasiadanie w kolejnej, obok HP, eBay'a i Facebooka radzie nadzorczej, zwłaszcza że Yahoo! jest w bardzo trudnej sytuacji. Przemiana firmy pochłonęłaby mnóstwo czasu i energii.

New York Times poinformował również, że partner Yahoo! z Chin — Alibaba — również jest zainteresowany kupnem udziałów Yahoo!. Jednak Alibaba planuje zebrać grupę inwestorów, złożyć ofertę kupna wszystkich udziałów i przejąć Yahoo! w całości.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.