reklama

Znów o przyszłości Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

New York Times potwierdził plotkę, jakoby Microsoft był zainteresowany kupnem Yahoo!. Nie chodzi jednak o przejęcie firmy, jak wcześniej podejrzewano.

Grupa inwestorów pod przewodnictwem Microsoftu i Silver Lake złożyła ofertę kupna mniejszości udziałów w Yahoo!. Nie są to jedyni zainteresowani kupnem części Yahoo!. Oferty dotyczą 20% udziałów. AllThingsD informuje dodatkowo, że wraz z Silver Lake do kupna udziałów Yahoo! przymierza się Andreessen Horowitz — spółka należąca do inwestora Bena Horowitza i Marca Andereessena znanego jako współautor Netscape'a. Jednak Andereessen jeszcze nie jest pewien, czy może sobie pozwolić na zasiadanie w kolejnej, obok HP, eBay'a i Facebooka radzie nadzorczej, zwłaszcza że Yahoo! jest w bardzo trudnej sytuacji. Przemiana firmy pochłonęłaby mnóstwo czasu i energii.

New York Times poinformował również, że partner Yahoo! z Chin — Alibaba — również jest zainteresowany kupnem udziałów Yahoo!. Jednak Alibaba planuje zebrać grupę inwestorów, złożyć ofertę kupna wszystkich udziałów i przejąć Yahoo! w całości.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić