abcFaktury abcFaktury 21.1.25

Strona główna Mac Firma Programy do fakturowania
Pobierz program

abcFaktury to program do fakturowania, z możliwością wystawiania wszelkiego rodzaju dokumentów handlowych, not, dokumentów walutowych, a także drukowania paragonów i faktur na niektórych drukarkach fiskalnych. Program jest dostępny za darmo dla firm wystawiających do 10 dokumentów miesięcznie, bez ograniczeń zaś kosztuje tylko 49 złotych netto rocznie.

Uwaga! Od maja 2019 r. program abcFaktury rozbudowany został o moduł do prowadzenia gospodarki magazynowej. Od teraz możliwy jest także zakup licencji dożywotniej.

abcFaktury obsługuje wszystkie rodzaje faktur: VAT, proforma, WNT, marża, RR, zakupowe i Faktury zaliczkowe (3 rodzaje), a także rachunków. Mamy tu kilka szablonów faktur do wyboru oraz edytor pozwalający na ich dowolne modyfikowanie oraz tworzenie własnych, jest też możliwość umieszczania na dokumentach własnego loga i znaku wodnego. Przy fakturach walutowych program sam pobiera kursy walut i informacje o tabeli NBP. Faktury można wystawiać po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku oraz dwujęzyczne. Obsługa not obejmuje księgowe, odstetkowe i korygujące. Możliwość umieszczenia loga na dokumentach oraz znaku wodnego.

abcFaktury spełnia wymagania RODO, związane z przechowywaniem i przetwarzaniem danych osobowych. Kontrachentów w bazie można anonimozować do celów statystycznych – z bazy danych zostaną usunięte dane pozwalające na identyfikację (nazwa firmy, NIP, adres, e-mail, numer telefonu itp.), zostanie kod pocztowy, poczta, miejscowość, powiat, województwo i kraj kontrahenta. Faktury nie starsze niż 5 lat zostaną w bazie, gdyż tego wymagają przepisy. Ponadto można wygenerować raport z informacjami, jakie posiadamy na temat danego kontrahenta. Lokalne bazy SQLite można zaszyfrować z użyciem algorytmu AES256 oraz założyć dodatkowe zabezpieczenia: wymuszenie stosowania odpowiednio złożonych haseł i cyklicznej zmiany haseł, szyfrowanie wszystkich załączników zapisywanych w programie i szyfrowanie generowanych plików PDF.

abcFaktury pozwala wygodnie obsługiwać sprzedaż dzięki specjalnemu oknu szybkiej sprzedaży (POS). Program może współpracować z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych. Nie zabrakło możliwości prowadzenia bazy kontrahentów, także z indywidualnymi cennikami, rabatami i terminami płatności.

Faktury, zamówienia i dokumenty magazynowe można importować w różnych obsługiwanych formatach. Eksport jest możliwy między innymi do programów księgowych, jak Comarch Optima, Insert (Rachmistrz, Rewizor), Wapro Fakir, R2KSIĘGA i inne. Ponadto abcFaktury może korzystać z bsxEdi – systemu wymiany dokumentów między firmami, które także korzystają z tego programu. Zaszyfrowane dokumenty są przesyłane za pomocą serwera BinSoft. Kiedy użytkownik bsxEdi pobierze swój dokument z serwera BinSoft, dokument zostanie usunięty. Jedną osobą, która może odczytać i przechowywać dokument, jest jego adresat.

abcFaktury w wersji dla macOS ma zintegrowane wsparcie dla protokołów Posnet, Thermal oraz Novitus. Szersza gama drukarek fiskalnych jest obsługiwana przez wersję dla Windowsa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!