Abonament i miejscowa waluta w aplikacjach na Facebooku

Abonament i miejscowa waluta w aplikacjach na Facebooku

20.06.2012 11:47

Facebook ciągle się zmienia, starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom firm, które wykorzystując serwis próbują zarabiać pieniądze. Wkrótce będą mogły zaproponować użytkownikom swych aplikacji przykładowo dodatkowe przedmioty w grach w ramach stałego abonamentu, a do tego płatności odbywać się będą w ich miejscowej walucie.

Wprowadzone w 2009 roku Kredyty, w zamierzeniach cyfrowy środek płatniczy wykorzystywany przez wszystkich na Facebooku, nie zyskały popularności, bo deweloperzy i tak starali się na swój sposób wyciągać kasę z portfeli osób korzystających z serwisu społecznościowego. Ostatecznie zdecydowano się więc zaoferować w to miejsce zwyczajnie możliwość płacenia w walucie danego kraju. Od producentów aplikacji zależały będą ceny w różnych częściach świata — mają swobodę w ich ustalaniu pod określone rynki. Kredyty przeliczone zostaną na pieniądze.

Proces wprowadzania rozwiązania dopiero się rozpoczyna, ale według Facebooka do końca roku wszyscy zainteresowani powinni obowiązkowo przestawić się już na prawdziwą walutę. Od lipca pojawi się opcja oferowania użytkownikom dodatków w aplikacjach w ramach stałego abonamentu. Najprędzej opcję ujrzymy w produktach firm Zynga oraz KIXEYE (chociażby całkiem popularnej grze Backyard Monsters).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)