ACDSee udostępnia bezpłatną przeglądarkę grafiki

ACDSee udostępnia bezpłatną przeglądarkę grafiki

10.08.2012 13:30

Firma ACD Systems znana z produkcji cenionego przez użytkowników na całym świecie oprogramowania graficznego udostępniła właśnie bardzo prostą, ale darmową przeglądarkę grafiki o nazwie ACDSee Free.

ACDSee Free to bardzo prosta i bezpłatna przeglądarka plików graficznych o podstawowych możliwościach, charakteryzująca się dużą szybkością działania. Bazuje ona w dużej mierze na sprawdzonych rozwiązaniach z bardziej rozbudowanego i dostępnego na rynku od dłuższego czasu, ale za to płatnego narzędzia ACDSee Pro. Aplikacja w zamierzeniu twórców służyć ma użytkownikowi do wygodnego przeglądania zdjęć, dlatego też wyposażona została jedynie w funkcje do tego służące. Nie znajdziemy w niej niestety żadnych opcji, nawet najprostszej edycji podstawowych właściwości grafiki. Rekompensuje to za to szybkość działania przeglądarki, nawet w przypadku pracy z dużą liczbą zdjęć.

Program daje użytkownikowi możliwość łatwego i wygodnego przeglądania swoich zdjęć, a także nawigacji po ich zbiorze za pośrednictwem klawiatury lub myszki. Możliwe jest wyświetlanie fotografii w trybie pełnoekranowym, proste "zoomowanie" wybranych jej fragmentów, a także obracanie w prawo lub lewo. Bezpośrednio z poziomu aplikacji ustawimy także wskazaną grafikę jako tapetę pulpitu. Wśród obsługiwanych przez przeglądarkę formatów plików graficznych znalazły się BMP, GIF, JPEG, PNG, TGA, TIFF, WBMP, PCX, PIC, WMF oraz EMF. Program wyposażony został również w przydatny kreator wydruku, umożliwiający m.in. drukowanie zdjęć zgodnie z ustalonym wcześniej formatem, dodawanie do wydruku tekstu w formie nagłówka czy stopki oraz korekcję gamma itp.

Najnowsza wersja ACDSee Free dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Przeglądarki graficzne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)