Adolf Hitler zaszczepił się przeciw COVID-19. Dostał polski certyfikat

Adolf Hitler zaszczepił się przeciw COVID-19. Dostał polski certyfikat27.10.2021 11:03
Adolf Hitler zaszczepił się przeciw COVID-19. Dostał polski certyfikat
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

Nielegalne certyfikaty o szczepieniu przeciw COVID-19 od dawna krążą po sieci. Na jednym z forów internetowych pojawił się dokument poświadczający szczepienie Adolfa Hitlera. Zaszczepiono go w Polsce.

Nielegalne certyfikaty informujące o sczepieniu przeciw COVID-19 to temat, który interesuje wiele osób. Handel nimi kwitnie już od dłuższego czasu. 24 października na jednym z forów internetowych pojawił się użytkownik o nicku przedsiebiorca, który za 300 dolarów oferował certyfikaty o szczepieniu w Polsce. Poproszony o udowodnienie swoich możliwości zaprezentował certyfikat wystawiony na nazwisko Adolf Hitler.

W wątku pojawiło się duże zainteresowanie usługami użytkownika, który prawdopodobnie pochodzi z Polski. Nie pokazał już kolejnych certyfikatów, a wszystkich użytkowników zapraszał do kontaktu za pośrednictwem Telegrama.

Oferta na nielegalne certyfikaty COVID
Źródło zdjęć: © Forum internetowe
Oferta na nielegalne certyfikaty COVID

Aplikacja Skaner certyfikatów COVID, za którą odpowiada Centrum e-Zdrowia, potwierdza, że kod QR faktycznie jest poprawny. Jednak w wątku pojawiła się informacja o innej osobie oferującej certyfikat na nazwisko Hitlera, tym razem szczepionego we Francji. Jak czytamy na forum, polski certyfikat nie przeszedł weryfikacji w Szkocji, francuski nie miał z tym problemu.

Certyfikaty covid, Adolf Hitler
Źródło zdjęć: © Forum internetowe
Certyfikaty covid, Adolf Hitler

W dalszym biegu wątku pojawiły się oskarżenia wobec użytkownika przedsiebiorca. Potwierdzenia działania oferowanych przez niego dokumentów płynęły tylko ze świeżo założonych kont. Forumowicze podejrzewali więc, że to ta sama osoba, która prowadzi dyskusję, by złapać klientów chętnych na przelanie 300 dolarów za certyfikat.

  • Potwierdzenie szczepienia na nazwisko Adolf Hitler
  • Certyfikat COVID Adolfa Hitlera
Źródło zdjęć: © Skaner certyfikatów COVID
[1/2]
Potwierdzenie szczepienia na nazwisko Adolf Hitler

Pewności co do sposobu wygenerowania certyfikatu nie ma. Możliwe, że to wszystko jest zwykłą internetową "ustawką", gdzie faktycznie komuś udało się stworzyć certyfikat na nazwisko przywódcy nazistowskich Niemiec i postanowił spróbować wyłudzić pieniądze od osób chętnych na pozyskanie nielegalnego certyfikatu covidowego.

Z drugiej strony wiadomo, że takie dokumenty są już w sprzedaży od dawna. Nawet jeśli ta sytuacja była próbą wyłudzenia pieniędzy od chętnych na fałszywe certyfikaty, to istnieją inne możliwości na pozyskanie podobnego dokumentu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)