Przeróbki systemu komu to potrzebne ?

Dzisiaj


mam zamiar poruszyć temat przeróbek systemów operacyjnych między innymi chodzi mi tu o przeróbki systemu Windows xp. Po pierwsze pytam komu to potrzebne jak zmodyfikowane wersje nie różnią się wiele od oryginalnej , przecież tą tak samo można zoptymalizować , wystarczy poczytać trochę o tym. Zastanawia mnie również legalność takiej przerobionej dystrybucji , jak dla mnie to jest nie w porządku ktoś wrzuci do XP nowy theme, zmieni nazwę , powyrzuca klika pakietów i już myśli że to co zrobił jest fer wobec producenta , swoją drogą zastanawiam się czy już samo wycięcie funkcji odpowiadającej za wpisywanie klucza produktu jest zgodne z licencją.

Z tego


co zauważyłem to większość takich przeróbek ma już zintegrowane wszystkie poprawki jak i service packa 3 niby to dobrze , ale może ktoś woli mieć wszystko pod kontrolą ? Dość dziwnym zdarzeniem z jakim spotkałem się na tego typu przeróbkach jest bezproblemowa praca do pewnego czasu , potem dzieją się różne zwalniania internetu i tym podobne bynajmniej ja coś takiego zaobserwowałem u siebie.

Czy nie lepiej


jest zainstalować oryginalny system i mieć pewność , że wszystko jest na swoim miejscu i pozbawione poważniejszych błędów , przecież jak mamy licencje to praktycznie nie odczujemy jak nam się instalują aktualizacje ponieważ dzieje się w tle.

Dlatego


sugeruje się zastanowić przed korzystaniem z przeróbek , aby uniknąć poważniejszych kłopotów. To , że ktoś opanował obsługę kilku programów do edycji systemu nie oznacza , że robi to dobrze.