AdwCleaner 7: do 25% szybszy, ale niedostępny dla XP oraz Visty

AdwCleaner 7: do 25% szybszy, ale niedostępny dla XP oraz Visty

AdwCleaner 7: do 25% szybszy, ale niedostępny dla XP oraz Visty
Oskar Ziomek
18.07.2017 18:32

Jedno z najlepszych narzędzi do usuwania niechcianego oprogramowania z Windowsa jakim jest AdwCleaner, otrzymało własnie aktualizację do wersji z numerem 7. To jedna z tych edycji, które zmieniają jednocześnie wiele: aplikację napisano w zasadzie od nowa, tym razem skupiając się między innymi na optymalizacji i nowościach w interfejsie, ale są także i mniej dobre wiadomości – twórcy zakończyli wsparcie dla Windowsa XP i Visty; w efekcie aktualizowany AdwCleaner działa teraz wyłącznie na Windowsie 7 i nowszych.

Decyzja ta podyktowana jest popularnością wymienionych wyżej platform. Twórcy przytaczają statystyki, według których XP i Vista wykorzystywane są teraz odpowiednio przez 0,12 oraz 1,51 procenta użytkowników AdwCleanera. W ich przypadku poleca się korzystać nadal z poprzedniej edycji programu, ale trzeba być świadomym, iż jej baza znanych zagrożeń nie jest aktualizowana. Innym rozwiązaniem ma być wykorzystanie Malwarebytes w wersji trzeciej.

Wracając do AdwCleanera, jedną z ważniejszych zmian w najnowszej wersji jest większa szybkość skanowania. To efekt modyfikacji od strony kodu: aplikacja napisana jest teraz w języku C++, a samo skanowanie zostało na wiele sposobów zoptymalizowane. Procedura ma teraz trwać od 15 do 25% krócej, niż przed aktualizacją, w praktyce wynosząc najczęściej około 30 sekund. Twórcy dodają także, iż w perspektywie są w tym zakresie dalsze ulepszenia.

350202383886018497

Inaczej wygląda teraz również interfejs, w którym zmieniono podejście do prezentowania wyszukanych podczas skanowania zagrożeń. Zamiast wyliczać wszystkie elementy z osobna, w podglądzie są one teraz dzielone na grupy, dzięki czemu łatwiej zaznaczyć wszystkie elementy związane z konkretnym oprogramowaniem.

Osoby zainteresowane aplikacją, mogą oczywiście pobrać jej najnowszą wersję z naszej bazy. Kilka miesięcy temu publikowaliśmy również poradnik poświęcony wykorzystaniu AdwCleanera w praktyce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)