Aero2 wprowadza nowe, szybsze pakiety. Trudno mówić o atrakcyjnej ofercie

Aero2 wprowadza nowe, szybsze pakiety. Trudno mówić o atrakcyjnej ofercie24.03.2015 09:05
Aero2 wprowadza nowe, szybsze pakiety. Trudno mówić o atrakcyjnej ofercie
Redakcja

Właśnie powiększyła się oferta sieci Aero2, która od dawna świadczy usługę bezpłatnego dostępu do Internetu. Dwa nowe pakiety Max są droższe, niż dostępne od grudnia Mini, pozwalają jednak na uzyskanie znacznie większej szybkości. Oferta jest skierowana dla osób, którym dotychczasowa specyfikacja sieci nie wystarczała, a które nie mają możliwości korzystania z alternatywy.

W grudniu firma wprowadziła specjalne płatne pakiety, których wykupienie umożliwiło pozbycie się natrętnych kodów CAPTCHA wymaganych do wpisania przy połączeniu. Wykupienie pakietu powodowało również, ze nie byliśmy automatycznie rozłączani po upływie określonego czasu. Nowe pakiety Max charakteryzują się tym samym: nie musimy przejmować się ani kodami, ani ponownym połączeniem. Oba oferują natomiast większą szybkość transferu: do 3 Mb/s zamiast dostępnych do tej pory 0,5 Mb/s, które dla wielu osób mogło być wartością zdecydowanie niewystarczającą.

350133016171145153

Limity i terminy ważności nowych pakietów Max zostały takie same, jak w przypadku oferty Mini - za 15 zł otrzymamy limit 3 GB do wykorzystania na 30 dni. Jeżeli zdecydujemy się na pakiet za 20 zł, do dyspozycji będzie 5 GB w czasie 60 dni. Po aktywacji pakietu płatnego dostęp standardowy (bezpłatny) zostaje automatycznie zawieszony. Po wygaśnięciu pakietu jest on wznawiany, użytkownik nie musi się więc przejmować tymi zmianami, są one dla niego transparentne. Przypomnijmy: pakiety Mini kosztują odpowiednio 5 i 10 zł, od nowych różnią się jedynie szybkością transferu ograniczoną do 0,5 Mb/s. Użytkownik może wykupić jednocześnie kilka pakietów, ale nie łączą się one za sobą i nie sumują. Jeżeli natomiast w danym okresie pakiet nie zostanie wykorzystany, to przepada i nie będzie możliwy do użycia w przyszłości.

Czy oferta jest konkurencyjna względem innych operatorów? Zdecydowanie nie - za podobne kwoty będziemy w stanie uzyskać większe limity i szybszy dostęp do Internetu w wielu firmach. Problemem może być natomiast dostępność, nie brakuje przecież rejonów, gdzie operatorów po prostu nie ma. Aero2 miało zgodnie z ustaleniami wydawanymi przy przejmowaniu pasma objąć swoim zasięgiem 25% mieszkańców Polski do końca 2014 roku i 50% do 2016 roku. To stosunkowo niewiele i częściej można spotkać się z dostępem do tej sieci w miejscu, gdzie dostępna jest także rozbudowana infrastruktura innych firm. Dla niektórych użytkowników darmowy dostęp do Internetu jest jednak jedyną szansą na korzystanie z bogactwa Sieci.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)